Dodany: 19.06.2014 22:14|Autor:

Joga i ajurweda to wzajemnie uzupełniające się dziedziny wiedzy o wspólnych korzeniach w wedyjskiej tradycji Indii. Ajurweda to nauka o uzdrawianiu ciała i umysłu, a joga to nauka o samourzeczywistnieniu, które zależy od sprawnie funkcjonującego ciała i umysłu.

Książka prezentuje duchowy wymiar praktyki jogicznej, której dopełnieniem jest medycyna ajurwedyjska. Zawiera wiele pomocnych, praktycznych wskazówek, które pomogą zrozumieć, jaka jest nasza konstytucja, co ułatwi wybór właściwych pozycji jogi oraz praktyk medytacyjnych. Opisuje zarówno techniki pracy z ciałem, umysłem, oddechem, czakrami, zasady medytacji, jak i zalecenia dotyczące właściwej diety i ziół.

Jako jedna z nielicznych omawia łącznie jogę i ajurwedę oraz korzyści płynące ze stosowania się do ich zasad. Jest bezcennym źródłem informacji dla osób praktykujących jogę, zainteresowanych rozwojem duchowym oraz zachowaniem zdrowia i sprawności fizycznej na długie lata.

"Książka »Joga i ajurweda« powinna znaleźć się w biblioteczce każdego, kto pragnie poważnie studiować i praktykować jogę oraz nauki wedyjskie".
dr Deepak Chopra

Dr Dawid Frawley (Vamadeva Śastri) jest jednym z najbardziej cenionych zarówno w Indiach, jak i na Zachodzie ekspertów z zakresu nauk wedyjskich, w tym ajurwedy, astrologii oraz jogi. Jego tłumaczenia Wed oraz badania nad historią starożytnych Indii, podobnie jak praca dziennikarska poświęcona współczesnym Indiom, przyniosły mu uznanie.

[a-aurweda.pl, 2011]