Dodany: 08.06.2014 22:51|Autor:

Aby mieć piękną i zdrową skórę, wcale nie potrzeba drogich kremów ani specjalistycznych zabiegów! Wystarczy ukręcić własny krem, przygotować maseczkę z przypraw i owoców, bądź zrobić leczniczą maść ziołową. To naprawdę proste! Potrzebne składniki można wyszperać w kuchennej szafce, zebrać na łące lub w ogrodzie albo kupić w internecie.

"Ziołowy zakątek. Kosmetyki, które zrobisz w domu" to unikatowy na polskim rynku przewodnik po naturalnych sposobach pielęgnacji ciała. Zawiera przegląd najpopularniejszych składników, w tym olejów, maseł i olejków eterycznych, niezbędnych do zrobienia domowych kosmetyków oraz około dziewięćdziesięciu sprawdzonych przepisów wykorzystujących pospolite zioła (m.in. nagietek, dziurawiec i nawłoć), różne produkty spożywcze (np. oleje, miód, sodę), a także najnowsze zdobycze kosmetyki (w tym naturalny kwas hialuronowy i płynny jedwab). Znajdziemy tu zarówno receptury tradycyjne, jak i nowoczesne, dla początkujących oraz zaawansowanych, przepisy na lekkie kremy do twarzy, regenerujące balsamy do ciała, luksusowe sera, pieniste i delikatne mydełka, musujące babeczki do kąpieli, perfumy w kremie, oczyszczające toniki, smakowite pomadki do ust, żel do włosów oraz wiele, wiele innych. Dzięki zdjęciom instruktażowym pokazującym proces produkcji krok po kroku nawet laik będzie w stanie stworzyć kosmetyki opisane w książce oraz skomponować swoje.

Książkę wzbogacono o listę sprzedawców, u których można nabyć składniki, oraz stron internetowych pomocnych w opracowywaniu własnych receptur.

[Nasza Księgarnia, 2014]