Dodany: 31.05.2014 14:52|Autor: nialla

Czytatnik: Cytaty

„Gra anioła”/„El juego del ángel” - Carlos Ruiz Zafón

„Istota ludzka wierzy tak samo, jak oddycha, po to, by przetrwać.”

„Szybko pojąłem, że modus operandi fachowców od elektryki polega na wywiercaniu dziur, gdzie popadnie, w pierwszej fazie, w drugiej zaś na zadaniu pytania. Po trzech dniach ich instalacyjnej aktywności w mieszkaniu nie świeciła się ani jedna żarówka, ale ktokolwiek by tam zajrzał, śmiało mógłby wnosić, że dom dotknęła inwazja korników – nałogowych pożeraczy gipsu i szlachetnych minerałów.”

„Nigdy nie byłem zbyt religijny. Zamiast wierzyć lub nie wierzyć, wątpię. I wątpienie jest moją religią.”

„Człowiek nie jest do końca świadom zachłanności, która kryje się w jego sercu, dopóki nie usłysz słodkiego brzęku monet w kieszeni”

„Wiara lub niewiara wypływa z lęku. Albo się wie, albo się nie wie. Po prostu.”

„Natchnienie przychodzi, kiedy człowiek przyklei łokcie do biurka, tyłek do krzesła i zacznie się pocić. Wybierz jakiś temat, jakąś ideę i zacznij wyżymać mózg, aż cię rozboli. Na tym polega natchnienie.”

„Strach jest oznaką rozsądku. Tylko skończeni głupcy się nie boją.”

„Nic tak nie wzmacnia naszej wiary jak strach i pewność grożącego nam niebezpieczeństwa.”

Gra anioła (Ruiz Zafón Carlos)