Dodany: 31.05.2014 14:19|Autor: nialla

Czytatnik: Cytaty

„Misery”/„Misery” - Stephen King

„[...] jeżeli przez całe życie zakładasz, że musi się ci przytrafić tylko to co najgorsze, to przecież może się zdarzyć, że się czasem pomylisz.”

„W książce wszystko poszłoby pewnie zgodnie z planem... ale w życiu, cholera, zawsze panował potworny bałagan [...]”

„Czas to złodziej, a jedną z pierwszych rzeczy, które ci odbiera, to poczucie humoru.”

„Idź więc, są światy inne niż ten.”

„Przejść przez piekło to jedno, ale czy zechcesz posiąść je na własność?”

„Powinnam cię zabić, wiem o tym, ale przecież jestem szalona. A szaleńcy bardzo często nie robią tego, co powinni. Mam rację?”

„Jak mu serce bije! Jak bardzo chce się wydostać! Tak jak i my, Paul. Tak jak i my. Myślimy, że wiemy tak wiele, ale tak naprawdę nie wiemy więcej, niż zwykły szczur w pułapce – szczur z przetrąconym kręgosłupem, któremu się wydaje, że wciąż jeszcze chce żyć.”

„Czy mam iść po swoją strzelbę, Paul? Może drugi świat jest lepszy. Zarówno dla szczurów, jak i dla ludzi – pomiędzy nimi nie ma zbyt dużej różnicy.”

„Człowiek równie dobrze może w ogóle nie napisać książki, jeżeli nie będzie w pobliżu kogoś, kto mógłby ją przeczytać.”

„To jest to, co zwykle piszesz na ostatniej stronie książki – KONIEC.”

„Chmura powróciła. Paul zanurkował w jej stronę i nie obchodziło go bynajmniej, że tym razem chmura może wcale nie oznaczać utraty przytomności, tylko śmierć. Prawdę mówiąc, miał nadzieję, że umrze. Tylko... proszę żeby to nie było bolesne. Bez wspomnień, bez bólu [...]”

Misery (King Stephen (pseud. Bachman Richard, Evans Beryl))