Dodany: 30.05.2014 16:10|Autor: nialla

Czytatnik: Cytaty

„Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia”/ „The Fellowship of the Ring ” - J. R. R. Tolkien

„Połowy z was nie znam ani w połowie tak dobrze, jak chciałbym poznać, i mniej niż połowę z was lubię w połowie tak dobrze, jak na to zasługujecie.”

„Rada to niebezpieczny podarunek, nawet między Mędrcami, a każda może poniewczasie okazać się zła.”

„Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. Czy możesz ich nim obdarzyć? Nie bądź, więc tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci, nawet bowiem najmądrzejszy nie wszystko wie ”

„Przekonałem się, że moje lubienie albo nielubienie wcale ich nie dosięga, za wysoko stoją. Nie wydaje się ważne, co ja o nich myślę. Inni są, niż się spodziewałem, bardzo starzy i jednocześnie młodzi, bardzo weseli i bardzo smutni zarazem. ”

„Mówicie o niebezpieczeństwie, nie rozumiecie go jednak. To nie jest poszukiwanie skarbów, wyprawa tam i z powrotem. Uciekam przed jedną śmiertelną grozą w inną śmiertelną grozę.”

„Znaczy to tylko tyle: powiem ci, co wiem, i dam ci dobrą radę, ale zażądam nagrody. Po prostu: weźmiesz mnie ze sobą i pozwolisz sobie towarzyszyć, póki sam nie zechcę cię porzucić.”

„Ja wyglądam szpetnie, a czuje się we mnie piękno!”

„Teraz dopiero mogli się poddać rozpaczy i płakali wszyscy długo: jedni wyprostowani i milczący, inni przypadłszy twarzą do ziemi. Dum... dum... Bębny ucichły.”

„Pewnych historii nie należy słuchać, póki cień leży nad światem.”

Drużyna Pierścienia (Tolkien J. R. R. (Tolkien John Ronald Reuel))