Dodany: 27.05.2014 09:02|Autor: fugare

Cukiernia pod Amorem - poszukiwanie rozwiązania rodzinnej tajemnicy

Jako zadeklarowana przeciwniczka tzw. bestsellerów nie planowałam przeczytania tej książki. Jak wszystko, co dobrze się sprzedaje i co podoba się większości, jawiła mi się jako współczesna odmiana tzw. literatury dla kucharek. Nadszedł jednak okres "książkowej posuchy" i na moje nawoływania - Pożyczcie mi coś do czytania ! - koleżanka podrzuciła mi całą trylogię.

Współczesna bohaterka - młoda dziewczyna, studentka odkrywa tajemniczą i wciągającą historię losów pierścienia odnalezionego podczas badań archeologicznych w jej miasteczku. Losy kilku pokoleń rodziny bohaterki pokazane są na tle wydarzeń historycznych sięgających czasów przedrozbiorowej Polski. Czytelnik lubujący się w biograficznych i historycznych powieściach znajdzie tu coś dla siebie. Wszystkie tomy spaja intrygująca historia pierścienia, a skomplikowane powiązania rodzinne kolejnych właścicieli tytułowej Cukierni pod Amorem - badane i odkrywane przez bohaterkę, prowadzą do rozwiązania tajemnicy.

Może nie przeczytałam tej powieści "jednym tchem" i nie wszystkie jej tomy okazały się dla mnie jednakowo intrygujące, ale po upływie miesiąca od jej przeczytania uważam ją za godną polecenia jako lekturę na letnie, wakacyjne popołudnia.