Dodany: 22.05.2014 11:28|Autor:

Przewodnik "Góry dla niecierpliwych" opisuje 41 wycieczek po polskich Sudetach i Karpatach, oferując gotowe recepty na jednodniowe górskie wędrówki. Wszystkie trasy przebiegają szlakami turystycznymi, prowadzącymi do najpiękniejszych miejsc w polskich górach. To książka dla wszystkich turystów, zarówno dla tych, którzy już chodzą po górach, jak i dla dopiero zaczynających swoją górską przygodę. Znajdziesz tu opisy rodzinnych wycieczek, na które mogą wybrać się razem dzieci, rodzice i dziadkowie. Przewodnik "Góry dla niecierpliwych" to swoisty "gotowiec" dla wszystkich zapracowanych. Nie trzeba już nic wymyślać. Wystarczy zapiąć pasy lub kupić bilet i wyruszyć na podbój naszych pięknych gór. Najlepiej w towarzystwie przyjaciół i rodziny.

W książce znajdziesz:

- najpiękniejsze górskie szlaki,
- najpopularniejsze miejscowości w górach,
- wycieczki dla początkujących i zaawansowanych turystów,
- opis tras w formie czytelnych punktów,
- wyciągi krzesełkowe i kolejki gondolowe,
- najpiękniejsze panoramy górskie w Polsce,
- schroniska turystyczne w polskich górach.

Warto aktywnie wykorzystać wolny czas i spędzić go w górach z rodziną lub przyjaciółmi. Spotkajmy się na szlaku.

Dariusz Jędrzejewski jest fotografem i autorem książek historycznych: "Niemiecka broń pancerna 1939-1945", "Sojusznicy Panzerwaffe - Bułgarskie Wojska Pancerne" oraz "Sojusznicy Luftwaffe", a także przewodników turystycznych: "Kraków" oraz "Poznań" w serii Miasta dla Ciekawych, "Okolice Krakowa" oraz "Zakątki na urlop i weekend" w serii Miejsca Magiczne. Jego zdjęcia ukazały się w przewodnikach i albumach wydawnictw Hachette, Muza i Carta Blanca.

[National Geographic, 2012]