Dodany: 17.05.2014 14:26|Autor: Sylwia_

Nagrody dla autorów recenzji!

mark

"Na koniec tej recenzji chciałabym zwrócić uwagę na jeszcze jedną osobę, która zbyt często pozostaje w cieniu swojego dzieła. Chodzi oczywiście o tłumacza, pana Adama Kaskę. Dokonał niezwykłej rzeczy, oddając klimat oryginału z jego niepowtarzalną mieszaniną surowości i wzruszenia, tragizmu i humoru; wiernie, a zarazem przepięknie literacko. Szczególnie dobrze wypadają dialogi, które z racji swojej specyficznej angielskiej konstrukcji stanowią dla tłumacza szczególne wyzwanie i pod niewłaściwym piórem łatwo zmieniają się w niezrozumiały bełkot naszpikowany dziesiątkami zdań wtrąconych. Wielka szkoda, że już nigdy nie przetłumaczy dla nas kolejnej książki. Niech zatem ten skromny hołd dla jego kunsztu stanie się puentą historii, której nie da się powtórzyć".

fragment nagrodzonej recenzji)

Nagrodę główną w konkursie na najlepszą recenzję 1-15.04.2014 otrzymuje 5w4 za tekst "Historia, której nie da się powtórzyć" o książce "Działa Nawarony" .

Ponadto spośród autorów recenzji opublikowanych w pierwszej połowie kwietnia postanowiliśmy wyróżnić nagrodą BiblioNETkowiczów...

mark mark Rbit za tekst "My? Dzieci Transformacji" o powieści "Znaki szczególne".

ejotek, za tekst "Jak w domu..." o książce "Bezpiecznie jak w domu"

Nagrodą główną są książki/książka o wartości do 70 zł, które autor zwycięskiej recenzji wybiera samodzielnie.

Autorzy wyróżnionych tekstów będą mogli wybrać nagrodę spośród książek objętych patronatem BiblioNETki. Gratulujemy. Wkrótce skontaktujemy się mailowo w sprawie nagrody.

Sponsorem nagród jest serwis BiblioNETka.pl.