Dodany: 17.05.2014 00:00|Autor: tynulec

Spotkanie z Edem Vulliamym w Krakowie

Ed Vulliamy (ur. 1954) - brytyjski dziennikarz i pisarz. Był korespondentem "The Observer" w Stanach Zjednoczonych oraz "The Guardian" we Włoszech. W 1996 roku jako pierwszy dziennikarz w historii zeznawał w Międzynarodowym Trybunale Karnym dla byłej Jugosławii. Wierzy, że zeznawanie w sprawach związanych z łamaniem prawa humanitarnego jest obowiązkiem dziennikarzy, i prowadzi liczne wykłady na ten temat.

Autor głośnej książki "Ameksyka. Wojna wzdłuż granicy". Ameksyka to wstrząsająca historia niesłychanego terroru rozgrywającego się na granicy amerykańsko-meksykańskiej – "w swoistym państwie, które należy zarówno do Stanów Zjednoczonych jak i Meksyku, a jednocześnie do żadnego z nich" – w czasie, gdy wojna narkotykowa osiąga tam największe nasilenie.

Jest laureatem prestiżowych nagród, m.in. James Cameron Award, Amnesty International Media Award i dwukrotnie International Reporter of the Year Award.

Organizatorzy:
Agora, Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki, British Council, Program latynoamerykański ILW, Wydawnictwo Czarne, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski, Zakład Ameryki Łacińskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego

Czas spotkania:
21 maja, godz 17:00
Miejsce spotkanie:
Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski, ul. Grodzka 15/2, I piętro

Wiadomość pochodzi stąd.
Użytkownik: Natii 19.05.2014 22:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Ed Vulliamy (ur. 1954)... | tynulec
Że też akurat musiałam się rozchorować. :-(