Dodany: 11.05.2014 22:01|Autor:

„Lubię ocean. Jest wielki, piękny i nieprzewidywalny. Kiedy pisałam tę książkę, przeniosłam się w czasy, gdy do Ameryki można było dostać się tylko statkiem.
Poznałam losy ludzi, których życie zmieniło się przez to, że pewnego dnia weszli na pokład »Titanica«. Razem z nimi wypłynęłam w rejs po Atlantyku we własnej wyobraźni...”

Zofia Stanecka

Napisała ponad dwadzieścia książek o Basi. Pisze też baśnie, opowiadania i powieści („Tajemnica Namokniętej Gąbki”, „Świat według dziadka”, „Księga Ludensona”). W serii „Czytam sobie” pisze o robocie Robercie i o trollu Alojzym. W tej książce opowiada prawdziwą historię „Titanica”.

Joanna Rusinek

Projektuje okładki, ilustruje książki dla dzieci i robi filmy animowane. Zilustrowała między innymi „Piotrusia Pana i Wendy” J.M. Barriego, „Kreskę i Kropka” Jarosława Mikołajewskiego i „Samotnego Jędrusia” Wojciecha Widłaka, a ilustrowany przez nią „Mały Chopin” napisany przez jej brata Michała ruszył dzielnie w świat, bo został przetłumaczony na kilkanaście języków (w tym chiński i japoński).

„Czytam sobie” to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat.

Zgodnie z zaleceniami metodyków
Wybitni polscy autorzy i mistrzowie ilustracji
Świetne, wciągające historie
Duża czcionka i papier przyjazny oku

Czytanie = sukces

Poziom 1
SKŁADAM SŁOWA - 150-200 wyrazów w tekście - krótkie zdania - 23 podstawowe głoski w tekście czytanym - ćwiczenie głoskowania

Poziom 2
SKŁADAM ZDANIA - 800-900 wyrazów w tekście - dłuższe zdania, także złożone, elementy dialogu - 23 podstawowe głoski oraz „h” - ćwiczenie sylabizowania

Poziom 3
POŁYKAM STRONY - 2500-2800 wyrazów w tekście - użyte wszystkie głoski - dłuższe i bardziej złożone zdania - alfabetyczny słownik trudnych wyrazów

[Egmont Polska, 2014]