Dodany: 09.05.2014 19:01|Autor:

Gwiazda to zjawisko kosmiczne, w każdej chwili może zderzyć się z większą gwiazdą albo zniknąć w czarnej dziurze.

"Sorry, ale tak mam. Od dłuższego czasu, ilekroć przeczytam jakaś książkę, trochę żałuję. Albo czasu, albo że sama tego nie napisałam. W przypadku »Alicji po drugiej stronie lustra« zdecydowanie to drugie. Alicja Resich-Modlińska, znana głównie z telewizji, udowadnia, że czego nie dopowie, nie tylko »dowygląda«, ale dopisze. Inteligentnie i dowcipnie. Jej teksty pamiętam jeszcze z dawnej, radiowej Trójki i literacko-satyrycznych »Szpilek«. A teraz – nie bójmy się banałów – są w jej książce prawdziwymi perełkami abstrakcyjnego, ponadczasowego humoru. Reszta zresztą też świetna. Polecam".

Maria Alicja Czubaszek

"Taki tytuł może zapowiadać pikantne donosy na temat »znanych i lubianych«, tu i ówdzie podlane sosem złośliwości i podejrzanego humoru. Tymczasem u Alicji R.-M. donosów brak, humor jest lekki i finezyjny, obserwacje niezwykle trafne, a opowieści barwne i pełne autodystansu (chyba jest takie słowo, a jeśli nie, to i tak tu pasuje).

Bardzo przyjemne czytanie, zapewniam Panów i Panie".

Wojciech Mann

[G+J Gruner+Jahr Polska, 2014]