Dodany: 07.05.2014 00:10|Autor:

Książka: Trzeci głos
Börjlind Cilla, Börjlind Rolf
Notę wprowadził(a): parilicium

W podmiejskim parku w Marsylii ryjące tam dziki wykopują z ziemi poćwiartowane ciało kobiety. Policja ustala, że ofiara przed laty pracowała w cyrku jako żywa tarcza dla rzucającego nożami. Wiadomość o okrutnym morderstwie okazuje się wstrząsem dla Abbasa el Fassi, bliskiego przyjaciela byłego policjanta Toma Stiltona. Postanawiają wspólnie wyjaśnić to morderstwo.

W tym samym czasie w podsztokholmskiej miejscowości Rotebro policja bada sprawę samobójczej śmierci Bengta Sahlmana, który powiesił się we własnym domu. Szybko ustala, że w istocie chodzi o zabójstwo, które może mieć związek z kradzieżą partii narkotyków z magazynów urzędu celnego. Śledztwo w tej sprawie prowadzi pani komisarz Mette Olsäter z międzynarodowego zespołu prowadzącego operację przeciwko handlowi narkotyków w internecie.

Początkująca policjantka Olivia Rönning, znajoma rodziny Sahlmanów, idzie innym tropem, który nieoczekiwanie łączy się z ustaleniami poczynionymi w Marsylii przez Stiltona i Abbasa el Fassi. Stilton i Rönning łączą siły, aby rozwiązać obie sprawy.

"Trzeci głos" to pasjonująca kontynuacja "Przypływu", debiutanckiej powieści małżeństwa Cilli i Rolfa Börjlindów, która stała się prawdziwym przebojem na szwedzkim rynku czytelniczym.

[Czarna Owca, 2014]

Użytkownik: reniferze 27.02.2018 14:38 napisał(a):
Odpowiedź na: W podmiejskim parku w Mar... | parilicium
No nie mogę.. książka nudna jak flaki z olejem. Widać zdecydowany regres w porównaniu do "Przypływu", który przecież był zaledwie przeciętny. Autorzy stworzyli raptem dwie dość interesujące postacie - Stilton (skomplikowany do przesady - na bank stworzony przez Rolfa) został całkiem wyeksploatowany w pierwszej części cyklu, Abbas (skonstruowany schematycznie i "prokobieco" - postać Cilli) ma za zadania przyciągnąć do części drugiej. I nikt już autorom nie zostanie, bo pozostali bohaterowie są albo bardzo oczywiści, albo nieprzyjemni. Fabuła ciągnie się jak flaki z olejem - niby jest kilka przeplatających się wątków, ale żaden nie jest interesujący. Zmuszam się do każdej strony, bo kompletnie mnie nie interesuje, jak to się skończy.