Dodany: 02.05.2014 21:44|Autor: Pok

Czytatnik: Książkowe wspomnienia

1 osoba poleca ten tekst.

Sierpień 2012 cz.2


Ksenocyd (Card Orson Scott) (3,5)
Zdecydowanie gorsze od "Gry Endera" i "Mówcy umarłych". Bohaterowie za często zachowują się irracjonalnie, a poruszane tematy nie do końca mi odpowiadały (zbyt abstrakcyjne i/lub naiwne). Styl również nie ten. Mimo tych wad książkę czyta się szybko i nie jest to zła lektura. Po prostu nie trzyma poziomu poprzedniczek.

Shogun: Powieść o Japonii (Clavell James) (6)
Druga książka Clavell'a i znowu maksymalna nota. Shogun to przepiękna i długa powieść o wojnie, miłości, lojalności, władzy i całym kontekście historyczno-kulturowym w Europie i Japonii na przełomie XVI i XVII wieku. Wspaniały język, niesamowite przywiązanie do detali oraz całościowe spojrzenie na prezentowane problemy i tematykę sprawiają, że jest to istne dzieło sztuki, intrygujące, pasjonujące i mądre. Lektura obowiązkowa!

Zagadki Sherlocka Holmesa (Doyle Arthur Conan (Doyle Conan)) (3,5)
Genialny Holmes i mało spostrzegawczy Watson to udany duet, ale ogółem opowiadania prezentują umiarkowany poziom i nie wciągają czytelnika aż tak mocno w wir wydarzeń, jak można by sobie tego życzyć (a przynajmniej tak było w moim przypadku).

Cała prawda o planecie Ksi; Drugie spojrzenie na planetę Ksi (Zajdel Janusz A. (Zajdel Janusz Andrzej)) (4)
Dobra powieść SF, choć nie przypadła mi aż tak do gustu jak inne książki Zajdla. Chyba dlatego, że opisywany ustrój na nowej planecie to zbyt jawna kalka wczesnego komunizmu w wydaniu Lenina i Stalina. Dużo lepiej moim zdaniem zapowiadała się druga część, która niestety nie została ukończona, a z której pozostały tylko 3 krótkie rozdziały i konspekt. Na szczęście w wyniku zakończonego niedawno konkursu powinniśmy niedługo doczekać się godnej kontynuacji napisanej przez innego autora (tak wyglądał stan na 2012 rok, ale od tego czasu chyba niewiele się zmieniło i nie wiadomo, czy kiedyś w ogóle ujrzymy kontynuację - oby tak).

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 1163
Dodaj komentarz
Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: