Dodany: 01.05.2014 10:18|Autor:

Kolejna powieść autorski głośnego i skandalicznego w kręgach kultury arabskiej "Smaku miodu".

Tym razem Salwa an-Nu’ajmi roztacza przed czytelnikiem ezoteryczną wizję życia przemienionego w opowieść, którą nie tak łatwo spisać. Opowieść o zawieszeniu w przestrzeni pomiędzy kulturami: światem chrześcijańskim a muzułmańskim.

Hazar musi wypracować własny system wartości, pozwalający jej swobodnie żyć. Pewnego dnia dostaje propozycję wyjazdu z kraju, dzięki czemu będzie mogła rozliczyć się z własną przeszłością.

Salwa an-Nu’ajmi – urodzona w Damaszku syryjska poetka i powieściopisarka. Od lat siedemdziesiątych mieszka w Paryżu. Ukończyła teatrologię i filozofię muzułmańską na Sorbonie. Jej pierwszy tomik wierszy w języku arabskim, "Paralèle", ukazał się w 1980 roku. Jest też dziennikarką, współpracuje z arabskimi gazetami i czasopismami. Mocno związana z Instytutem Świata Arabskiego w Paryżu, w którym zajmuje się działem prasowym. Prawa do jej głośnej powieści, "Smak miodu", nabyło kilkunastu wydawców z całego świata.

[W.A.B., 2014]