Dodany: 30.04.2014 15:04|Autor: miłośniczka

Polska Izba Książki zaprasza do wzięcia udziału w konkursie "Moja ulubiona księgarnia"

Obchodzony 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich od niemal 90 lat jest okazją do wzmożonej popularyzacji czytelnictwa i przypominania o znaczeniu książek i poszanowaniu praw własności intelektualnej i praw autorskich.

Z okazji tego międzynarodowego święta Polska Izba Książki zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficzno-literackim „Moja ulubiona księgarnia”.

Konkurs skierowany jest do osób, które chcą podzielić się z innymi magią miejsc, w których zarażają się przyjemnością obcowania z książkami oraz w których znajdują zaangażowanie i pomoc w dokonywaniu najlepszych wyborów literackich. Wiele księgarń organizuje ciekawe wydarzenia kulturalne, warsztaty literackie, konkursy, spotkania autorskie, a nawet festiwale. O ich wyjątkowości stanowi niezwykłe zaangażowanie w kształtowanie właściwych postaw czytelniczych.

Do konkursu należy zgłaszać indywidualne prace wykonane dowolną techniką i w dowolnym formacie (mogą to być zarówno prace plastyczne, jak i prezentacje multimedialne). Prace powinny zawierać co najmniej dwa zdjęcia księgarni oraz pisemne uzasadnienie w dowolnej formie literackiej.

Termin nadsyłania prac: 23 kwietnia – 31 lipca br.

Autorzy trzech najlepszych prac wybranych przez Jury otrzymają nagrody finansowe w wysokości:

3000 – I miejsce, 2000 zł – II miejsce oraz 1000 zł – III miejsce.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Polskiej Izby Książki.