Dodany: 19.04.2009 11:30|Autor: Rubikon

Inna Trudi Canavan


Ocenę wystawiłam tak wcześnie, bo te książki przeczytałam rok temu w innym języku. Ciekawa jestem waszego zdania na temat tej trylogii. Moim zdaniem jest to zupełnie inny świat, bardziej magiczny, z magicznymi istotami i bogami, którzy są bardziej ludzcy niż niejeden śmiertelnik, a wszelakie pokusy i żądze są im nieobce. Co prawda Gildia Magów bardziej mi się podoba, ale przy tej lekturze też się dobrze bawiłam.
Wyświetleń: 5573
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 8
Użytkownik: jaaskoolka 25.04.2009 21:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Ocenę wystawiłam tak wcze... | Rubikon
Właśnie skończyłam czytać pierwszy tom trylogii i zabrałam się za drugi. Też czytam w obcym języku. Z tego co na razie zaobserwowałam to faktycznie świat jest bardziej magiczny od tego z Trylogii Czarnego Maga. Bohaterom nic nie można zarzucić, ale jednak czegoś mi brakuje. Spokojnie mogłam odłożyć książkę i ruszyć do innych zajęć. Na szczęście drugi tom zapowiada się lepiej.
Użytkownik: sway 11.06.2009 15:47 napisał(a):
Odpowiedź na: Właśnie skończyłam czytać... | jaaskoolka
Czytając pierwszą sagę zostałem porwany do reszty, niedawno zacząłem wnikać w świat nowej, moje odczucia są odmienne, ale dopiero jestem na początku, swoje spostrzeżenia zamieszczę w późniejszym etapie.
Póki co jestem, skłaniam się przy ocenie trzy plus. Chciałbym zostać zaskoczony i aby moja opinia zmieniła się diametralnie. Na tym właśnie polega czar książki.
Użytkownik: sway 20.08.2009 18:04 napisał(a):
Odpowiedź na: Czytając pierwszą sagę zo... | sway
Skończyłem czytać pierwszą część drugiej Sagi, długo rozwija się akcja, gdyby początek był w takim samym stopniu wciągający co koniec byłoby o wiele lepiej. Mimo wszystko czekam na drugi tom i mam nadzieję, wciąż że zostanę pochłonięty bez reszty, tak jak przy pierwszej sadze.
Użytkownik: Absta 17.06.2009 19:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Ocenę wystawiłam tak wcze... | Rubikon
Również przeczytalam całą trylogię [w oryginale], również wolę BMT i rownież uważam, że to zupełnie inny świat. (; Chociażby dlatego, że magia działa tu zupełnie inaczej. Podoba mi się podejście do religii przedstawione w tych książkach, a dokładniej... erm, kto przeczytał to wie o co chodzi. Jest ciekawie: żadnych beznadziejnie dłuuugich opisów, żadnego wdawania się w zbędne szczegóły, za co cenię tę autorkę.
Użytkownik: SuperKoala 21.06.2009 15:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Ocenę wystawiłam tak wcze... | Rubikon
Lekka i przyjemna, ale.. Trylogia "Czarnego Maga" była po prostu wciągająca... Mimo to czekam na drugi tom, może będzie lepiej...
Użytkownik: Viv87 08.09.2009 15:23 napisał(a):
Odpowiedź na: Ocenę wystawiłam tak wcze... | Rubikon
Każdą część Czarnego Maga przeczytałam w jeden dzień, z wypiekami na twarzy i przekrwionymi oczyma. Spodziawałam się tego samego po Kapłance w Bieli, za targałam ją nwet na drugi koniec Polski na wakacje i... przeżyłam rozczarowanie roku. Nie żeby była beznadziejna, bo nie jest, ale do strony 200 nie bardzi wiadomo o co chodzi, co chwilę mowa o innym bohaterze, potem to się dopiero zaczyna jakoś łączyć, a kończy się odrobinę bezsensownie (przynajmniej dla mnie). Jedynie wątek Tryssa do mnie przemówił, cała książka mogłaby być o nim i jego ludzie. Ale dałam 4, bo na tą niepochlebną opinie ma wpływ fakt, ze podobałą mi się "Gildia". Gdybym przeczytała "Kapłankę" jako pierwszą książkę Canavan, może podobałaby mi się bardziej.
Użytkownik: makhan 05.11.2009 21:05 napisał(a):
Odpowiedź na: Każdą część Czarnego Maga... | Viv87
Książki Trudi Canavan do najwybitniejszych nie należą, jednak jest to bardzo przyjemna lektura na zimne jesienne wieczory. Pierwszy tom nowej trylogii obiecywał rozrywkę na poziomie Trylogii Czarnego Maga. O ile zarówno "Kapłanka w Bieli" jak i "Ostatnia z Dzikich" zasługują na mocne 4, to ostatni tom, "Głos Bogów", zupełnie mnie rozczarował. Nie dość, że fabuła ciągnęła się jak flaki z olejem, autorka nie wprowadziła żadnych nowych interesujących postaci, a wszystko było absolutnie przewidywalne, to od pierwszych stron autorka uparła się, żeby obrażać moją inteligencję poprzez nieustanne podsuwanie 'subtelnych' wskazówek co do rozwoju fabuły.
Podsumowując:
za dwa pierwsze tomy mocne 4, za ostatni słabe 3
Użytkownik: Viv87 06.11.2009 13:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Książki Trudi Canavan do ... | makhan
Ja czekam na polską premierę, ale z mieszanymi uczuciami - z jednej strony wypadałoby przeczytać dalsze części, z drugiej - pamiętam jak się męczyłam przy okazji pierwszego. Na pewno ten cykl jest słabszy niż Czarny Mag, którego prequel "uczennica Maga" ostatnio przeczytałam i podobał mi się sto razy bardziej niż "Kapłanka w bieli".
Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: