Dodany: 12.04.2014 12:15|Autor:

National Geographic prezentuje pierwszą książkę z nowego cyklu "Za horyzontem". Autorami są znani polscy podróżnicy i odkrywcy, którzy specjalnie dla Państwa wspominają swoje najbardziej niezwykłe, niebezpieczne lub niezapomniane wyprawy. W pierwszej części opisują najbardziej niebiańskie i najbardziej piekielne miejsca, do których dotarli podczas swoich wojaży. Miejsca prawdziwie rajskie i takie, gdzie za nic nie chcieliby powrócić. Zabiorą więc nas między innymi w Himalaje, na biegun północny, do Indii, Ameryki Północnej, do Nowego Jorku, na Kilimandżaro, do Strefy Gazy i na przylądek Horn.

"W końcu w całej tej szarpaninie, zimnie i udręce odnalazłem to, czego szukałem: prawdę, przestrzeń dla myśli i dla człowieka. I może radość tworzenia. Ostatecznie docieramy do miejsca, z którego możemy pójść tylko na południe - jesteśmy na Biegunie!"

Marek Kamiński

"Jesteśmy rozdygotani, podejrzliwi i naprawdę nie znosimy w tej chwili ludzkości. Wszystko jest tym zatrute, skażone.
Nie chcemy tu zostać.
- Jedźmy na Alaskę - mówić nagle John. Ma rację. Pewnie tu kiedyś wrócimy, ale dziś chcemy tylko uciekać. Daleko. Byle dalej".

Iwa Momatiuk

"Spojrzałem na morze chmur kołyszące się w dole, a potem położyłem się na płaskim śniegu wierzchołka. Nade mną przepływały mgły, a ja patrzyłem wprost w górę, by poprzez nie dostrzec prawdziwy błękit. Bo w niebie powinno być błękitnie".

Anna Czerwińska

"Wiem, że gdy tylko piekielna zawierucha opuści ten kawałek ziemi, będziemy jednymi z pierwszych, którzy powrócą, by rozkoszować się widokiem tamtejszego nieba".

Krzysztof Hejke

[National Geographic, 2004]