Dodany: 10.04.2014 17:19|Autor: Sylwia_

Finaliści Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego

markZnane są już nazwiska piątki finalistów w tegorocznej edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki. Są to:

1. Elisabeth Asbrink, W Lesie Wiedeńskim wciąż szumią drzewa, ze szwedzkiego przełożyła Irena Kowadło-Przedmojska, Wydawnictwo Czarne

2. Katherine Boo, Zawsze piękne. Życie, śmierć i nadzieja w slumsach Bombaju, z angielskiego przełożyła Adriana Sokołowska-Ostapko, Wydawnictwo Znak

3. Mark Danner, Masakra w El Mozote. Opowieść o deprawacji władzy, z angielskiego przełożył Krzysztof Umiński, Wydawnictwo Wielka Litera

4. Wojciech Jagielski, Trębacz z Tembisy. Droga do Mandeli, Wydawnictwo Znak

5. Filip Springer, Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach, Wydawnictwo Karakter i Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Finał konkursu odbędzie się 23 maja podczas gali w Muzeum Historii Żydów Polskich. Zwycięzca otrzyma 50 tysięcy złotych. Dla nagrodzonego tłumacza przeznaczono sumę 15 tys. zł. 24 maja laureaci wezmą udział w spotkaniach z czytelnikami podczas Dnia Reportażu na Warszawskich Targach Książki na Stadionie Narodowym. Organizatorami konkursu z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki są Miasto st. Warszawa i "Gazeta Wyborcza".

Źródło: wyborcza.pl.