Dodany: 28.03.2014 22:00|Autor:

Książka: Botanika duszy
Gilbert Elizabeth
Notę wprowadził(a): ka.ja

Najnowsza powieść E. Gilbert, autorki światowego bestsellera "Jedz, módl się, kochaj".
Fascynująca historia niezwykłej kobiety, której życie wyprzedziło epokę.
Elizabeth Gilbert po 13 latach i spektakularnym sukcesie powraca do literackiej fikcji i zabiera czytelników w podróż, o której trudno będzie zapomnieć.

Alma Whittaker, bohaterka "Botaniki duszy", to pod każdym względem postać nieprzeciętna - o nieposkromionej ciekawości świata, błyskotliwym intelekcie i silnej potrzebie niezależności. Jej historia rozpoczyna się w roku 1800, w Filadelfii, jednak głód wiedzy i pragnienie spełnienia w miłości zawiodą ją w tak egzotyczne zakątki świata, jak Tahiti. Czy znajdzie tam rozwiązanie przyrodniczych zagadek i tajemnic ludzkiej duszy?

Gilbert po mistrzowsku przedstawia pierwsze zauroczenia i burzliwą miłość Almy sprawiając, że bohaterka, której dzieje ukazane są na tle burzliwej epoki, staje się bardzo bliska dzisiejszej czytelniczce.

"Przez tę opowieść się płynie. Jest naprawdę magiczna".
Olga Kowalska z WielkiBuk.com

"Pisarka obdarzona rozżarzonym talentem".
Anne Proulx

"Gilbert to mieszanka Annie Proulx z Johnem Irvingiem".
"The Times"

Elizabeth Gilbert jest autorką "Jedz, módl się, kochaj" oraz" I że cię nie opuszczę..." - dwóch wyjątkowych, wydanych przez Rebis książek, które stały się megabestsellerami nie tylko w Polsce, ale i na całym niemal świecie (w Stanach Zjednoczonych sprzedano ponad 10 milionów, a w Polsce prawie 400 tysięcy egzemplarzy" Jedz, módl się, kochaj"!). Udowadnia w nich, że zawsze warto szukać właściwej dla siebie drogi i z otwartym sercem przyjmować to, co nas na niej spotka. Na podstawie "Jedz, módl się, kochaj" nakręcono przebojowy film z Julią Roberts i Javierem Bardemem w rolach głównych.

[Rebis, 2014]

Użytkownik: Tessa K 29.01.2015 19:22 napisał(a):
Odpowiedź na: Najnowsza powieść E. Gilb... | ka.ja
To ogromne zaskoczenie na + .Gdybym mogła dałabym 10!