Dodany: 14.03.2014 19:00|Autor:

Książka: Neuland
Nevo Eshkol
Notę wprowadził(a): agnesines

"Fascynująca powieść, połączenie utopii i antyutopii, ale przede wszystkim wzruszająca opowieść o rodzinie, miłości, stracie i samotności".

Amos Oz

130 000 sprzedanych egzemplarzy w Izraelu!!!

"Neuland" – trzy kontynenty, cztery pokolenia i pełna wielkich emocji powieść drogi, romans oraz próba znalezienia swojego miejsca na ziemi.
"Neuland" – okrzyknięto prawdziwym punktem zwrotnym we współczesnej literaturze izraelskiej.

Eshakol Nevo – jeden z najbardziej cenionych izraelskich pisarzy tej samej rangi, co David Grossman, Abraham Jehoszua i Amos Oz.

Meni Peleg, weteran wojny Jom Kippur, którego życie rozsypuje się po śmierci ukochanej żony, roztacza wizję nowej idealnej społeczności. "Neuland" w dużej mierze opowiada o podróży – realnej podróży w głąb Ameryki Południowej oraz wyprawie do samego siebie, w poszukiwaniu właściwego kierunku życia, a także w przeszłość, we wspomnienia. Ścieżki dwójki głównych bohaterów, Dori i Inbara, trzydziestokilkulatków czujących, że ich życie nie zdąża w odpowiednim kierunku, w przedziwny sposób splatają się za sobą.

Czy będą mogli szczęśliwie żyć w Neulandzie?

[Muza SA, 2014]

Użytkownik: ka.ja 03.04.2015 23:57 napisał(a):
Odpowiedź na: "Fascynująca powieść, poł... | agnesines
Notę wydawniczą pisał ktoś, kto nie czytał książki - Dori to mężczyzna, Inbar to kobieta, nie odwrotnie.