Dodany: 29.03.2009 18:44|Autor:

Polecam te wspomnienia wszystkim, którzy chcą dowiedzieć się więcej o II wojnie światowej, o tym jak to jest być spadochroniarzem, odkrywać siebie i sprawdzać się w sytuacji, gdy cały świat jest wystawiony na próbę i zagrożony.

Książka wskrzesza tamtą rzeczywistość, poczucie przynależności, świadomość, że "tkwimy w tym wszystkim", ponieważ Stany Zjednoczone i ich sojusznicy walczą o wolność.

Stephen E. Ambrose

David Kenyon Webster napisał "Kompanię spadochronową "wkrótce po zakończeniu II wojny światowej, w której walczył w sławnej amerykańskiej kompanii E 101 Dywizji Powietrznodesantowej biorącej udział w inwazji aliantów w Normandii 6 czerwca 1944 roku. Stał się jednym z bohaterów głośnej książki "Kompania braci" Stephena E. Ambrose'a i nakręconego na jej podstawie 10-odcinkowego serialu telewizyjnego pod tym samym tytułem.

Ta znakomicie napisana książka pokazuje życie i walkę kompanii piechoty spadochronowej... Przyłączając się do [Stephena E. ] Ambrose'a polecam tę książkę każdemu, kto interesuje się dokonaniami wojsk powietrznodesantowych i sił lądowych na Europejskim Teatrze Działań Wojennych.

Clay Blair, "Washington Post Book World", autor książki "Hitlera wojna U-Bootów"

David Kenyon Webster, absolwent wydziału literatury angielskiej na Harvardzie, po wojnie pracował w Stanach Zjednoczonych jako dziennikarz i pisarz. Zginął tragicznie w 1961 roku.

[Wydawnictwo Magnum, 2003]