Dodany: 25.02.2014 10:53|Autor: Sylwia_

"Zatańcz ze mną ostatni walc" Zeldy Fitzgerald - fragment do poczytania

mark Przedstawiamy fragment powieści "Zatańcz ze mną ostatni walc" Zeldy Fitzgerald, którą BiblioNETka objęła patronatem medialnym.

Fragment książki do pobrania/przeczytania tutaj.

Zapomniane dotąd dzieło Zeldy, przyćmione przez "Czułą noc" Francisa S. Fitzgeralda, jest pierwowzorem słynnej powieści. Francis, oburzony szczegółowym opisem ich prywatnego życia, bezskutecznie próbował ingerować w tekst żony. Burzliwe losy bohaterów, Davida i Alabamy, zdradzają intymne historie z życia słynnej amerykańskiej pary.

Książka Zeldy w wyjątkowy sposób ukazuje skomplikowane relacje dwóch artystów, rozdartych między karierą a rodziną.

Bogactwo, przepych i sława zawsze były marzeniem Alabamy, prostej dziewczyny z konserwatywnego Południa. Kiedy poznaje początkującego malarza z wielkimi perspektywami, Davida Knighta, odnajduje w nim swojego rycerza, który wyrwie ją ze stagnacji i zapewni wymarzone życie w dostatku i splendorze. Oboje z wielkimi ambicjami wyruszają na podbój Europy. Rzucają się w tajemniczy świat artystycznej bohemy, bez pamięci oddając się przyjemnościom. Kluby jazzowe, francuskie galerie sztuki i rosyjski balet całkowicie pochłaniają ich czas.

Szalone życie i rosnąca sława Davida oddalają małżonków od siebie, spychając oboje na skraj zdrady…

Tytuł książki nawiązuje do piosenki Janusza Gniatkowskiego "Ostatni walc"