Dodany: 17.03.2009 19:06|Autor: jarom

Książki i okolice> Pisarze> Eco Umberto

Historia piękna


Koktajl semiologiczno-estetyczny (bardzo smaczny). W tym koktajlu Pitagoras smakuje jak Wisłocka a Ortega jak y Gasset. Wszystko podane elegancko i intelektualnie lekkostrawnie, a poznawczo pożywne jak tofu.

Przy okazji każda kobieta, która uważa, ze jest za gruba, za chuda, za niska, lub za wysoka, ma biust za mały, albo za duży (lub takąż pupę), może odnaleźć pociechę, ze na pewno w historii ludzkości był okres, kiedy to właśnie jej budowa ciała była absolutnym ideałem urody.

Faceci, jak zwykle mają gorzej, ale również polecam, bo wiele kobiet lubi, jak facet umie błysnąć erudycją nawet w zakresie komplementu.
Wyświetleń: 4895
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 3
Użytkownik: ybarra 19.03.2009 17:38 napisał(a):
Odpowiedź na: Koktajl semiologiczno-est... | jarom
Tej akurat pozycji Eco nie czytałem,ale z tym autorem,to mam taki problem,że wydaje mi się,że po Imię róży,wahadło/nomen omen Faucaulta/jego twórczości wychyla się tylko w jedną stronę-wyraźnie słabszą.Jeszcze komentarz do ideału kobiecej urody.Jest w Afryce takie plemię,które tuczy na potęgę swoje kobiety-takie 150 kilowe są najb.ponętne.Tak mi się mimochodem skojarzyło to z rysunkowym żartem A.Mleczki,o plemieniu za Wielką wodą,które maluje jajka. Ach te ideały piękna.
Użytkownik: feministula 15.05.2012 11:56 napisał(a):
Odpowiedź na: Koktajl semiologiczno-est... | jarom
Historia piękna ma swoją kontynuację w Historii brzydoty. Ja czytałam akurat w odwrotnej kolejności i szczerze mówiąc bardziej podobała mi się historia brzydoty, bo zadaje pytanie o "niezdrową" fascynację człowieka brzydotą, w tym kontekście fascynacja pięknem jest taka banalna trochę ;) Niemniej jednak obie książki są naprawdę godne polecenia, także dla osób świeżych w temacie. O ile np. "Sztuka i piekno w średniowieczu" to pozycja podsumowująca główne dawne teksty na temat piekna, pozycja ściśle rzecz biorąc do czytania, o tyle dwa tomy o historii piekna i brzydoty to raczej albumy (pięknie wydane, bardzo, bardzo bogato ilustrowane) i "wypisy" z przeróżnych ciekawych tekstów żródłowych z dobrze napisanym komentarzem-syntezą zagadnienia, omawianego w danym rozdziale.
Użytkownik: Pingwinek 02.07.2018 00:41 napisał(a):
Odpowiedź na: Koktajl semiologiczno-est... | jarom
Co do drugiego akapitu Twojej wypowiedzi - marna to pociecha! Chyba każda kobieta chce być piękna tu i teraz, dla siebie i dla innych żyjących w jej czasach, w jej świecie.
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: