Dodany: 02.03.2009 20:56|Autor:

Książka: Egzamin z życia: Wspomnienia
Walters Barbara
Notę wprowadził(a): agnesines

Wspomnienia sławnej amerykańskiej dziennikarki telewizyjnej, znanej ze swoich wywiadów ze światowymi przywódcami i politykami, gwiazdami filmu i estrady, a także innymi osobami z pierwszych stron gazet. Przeprowadziła m.in. wywiad z generałem Wojciechem Jaruzelskim i Lechem Wałęsą. W historii dziennikarstwa telewizyjnego zapisała się jako pierwsza kobieta, która współprowadziła program informacyjny. Otrzymała wiele prestiżowych nagród dziennikarskich. Dzisiaj jest korespondentką ABC News, gospodynią programu "The Barbara Walters Specials" i współprowadzącą program ABC "The View". Jej wspomnienia znalazły się na liście 100 najlepszych książek 2008 roku dziennika "The Washington Post".

"Książka, od której nie sposób się oderwać… [Walters] z humorem i wielką szczerością przedstawia panoramę swojego życia. Te rozległe jak morze wspomnienia zawierają opowieść o osobistych zmaganiach i zawodowych sukcesach oraz anegdoty o gwiazdach ekranu i przywódcach politycznych, z którymi Walters przeprowadziła wywiady".
"Publishers Weekly"

[Wydawnictwo Magnum, 2009]