Dodany: 2009-02-26 22:42|Autor: sirpeter

Ciekawe


**spoiler**
co jeszcze w Mordimera "włoży" Piekara jak na razie mamy Jezusa i jakąś mroczną "czarną księgę". Co jeszcze wymyśli Piekara by zepsuć interesującą postać zmieniając ją w skrzynkę na artefakty?
Najbardziej lubiłem Mordimera w Słudze Bożym i Młocie na Czarownicę gdzie jawił się jako i skromny nie wyróżniający się (po za posiadaniem anioła stróża) z tłumu inkwizytor.
W tej książce nie dość, że Piekara robi z naszego bohatera jakieś cudowne dziecko wokół którego kręci się świat, to z bliźniaków (których bardzo lubiłem) robi jakieś golemy.
Książka pełna chybionych pomysłów począwszy od nawróconych czarnoksiężników, aż po główną postać cyklu.
Książka niestety mocno średnia i nic więcej.
Wyświetleń: 4832
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 8
Użytkownik: Anna 46 2009-02-27 11:38 napisał(a):
Odpowiedź na: **spoiler** co jeszcze w... | sirpeter
Mnie się podobała i dałam 5; lubię Mordimera i lubię Piekarę. :-)
Użytkownik: Hrabia_Olaf 2009-04-14 15:31 napisał(a):
Odpowiedź na: **spoiler** co jeszcze w... | sirpeter
Licentia poetica i tyle :) a książka świetna i czekam na dalsze tomy.
Użytkownik: moreni 2009-04-14 16:58 napisał(a):
Odpowiedź na: **spoiler** co jeszcze w... | sirpeter
Dla mnie ta książka ma przede wszystkim inną konwencję niż poprzedzające ją zbiory opowiadań. Wydaje mi się, że jej akcja dzieje się tak jakoś "obok" naszego inkwizytora, jest on tylko elementem spajającym fabułę i bohaterów. I jeśli tak na nią patrzeć, jest całkiem dobra.:)
Użytkownik: mery_cherry 2009-05-22 00:13 napisał(a):
Odpowiedź na: **spoiler** co jeszcze w... | sirpeter
Zgadzam się z sirpeter'em. Pomysły wtórne, postaci przekombinowane, aż chce krzyknąć: to już było! Dziwi mnie najwyższa ocena dla tego tomu - wyższa niż pozostałe książki Piekary! 4,91? Za co?!
Użytkownik: aniaposz 2009-06-11 11:33 napisał(a):
Odpowiedź na: **spoiler** co jeszcze w... | sirpeter
Po części zgadzam się z tym, co napisałeś. Największą przyjemność sprawiała mi lektura dwóch pierwszych tomów opowiadań, gdzie uniwersum nie było ponad miarę skomplikowane, intrygi były pomysłowe, lecz nie przekombinowane, a bohater był interesującą postacią ze względu na konstrukcję osobowości, a nie z powodu magicznych zdarzeń z jego przeszłości. Z drugiej strony dalsza eksploatacja tego fabularnego schematu prowadziła w ślepą uliczkę - w "Łowcach dusz" Mordimer przypominał już nie niebezpiecznego wilka, lecz powarkującego starego psa na łańcuchu. ;) Może i za dużo w "Płomieniu i krzyżu" rzeczonych artefaktów i wibrującej magii, ale przyznam, że czytało mi się to o wiele lepiej niż "Łowców dusz". Oceniłam na 5.
Użytkownik: dr_panov{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które! 2009-10-26 15:37 napisał(a):
Odpowiedź na: **spoiler** co jeszcze w... | sirpeter
Książka napewno nie jest średnia, jak dla mnie trzyma poziom poprzednich części opowiadań o Mordimerze, powiedziałbym nawet że jest nawet ciut lepsza.
Użytkownik: wenoma 2009-11-04 14:11 napisał(a):
Odpowiedź na: **spoiler** co jeszcze w... | sirpeter
Jak dla mnie to zawsze pierwsze tomy są najlepsze. Nie zdarzyło mi się chyba czytać książki, gdzie kolejne części byłby lepsze od poprzednich (no może Pratchett, ale to przez różnych bohaterów). Tak więc na pewno nie jest to co na początku, ten tom nie wywoływał takich emocji, ale na pewno nie mogę powiedzieć, że należał do złych.
A nawet powiem, że całkiem fajnie się czytało :)
Użytkownik: Marylek 2009-11-04 14:26 napisał(a):
Odpowiedź na: Jak dla mnie to zawsze pi... | wenoma
Tak, tak, Pratchett się zdecydowanie rozwinął. Jak powtarzałam cały cykl od początku, to pierwsze dwa tomy wręcz mnie rozczarowały swą prostotą i siermiężnościa, w porównaniu z takimi, na przykład, "Pomniejszymi bóstwami" czy "Prasą". ;)
Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: