Dodany: 16.02.2009 20:30|Autor: MaRtynKa-

Książka: Piramida intryg
Boglar Krystyna

Ciekawa książka :)

"Piramida intryg" opowiada historię piątki przyjaciół: Marmolady, Pierzastej, Pustułki, Księcia i Megabajta. Założyli oni NNN Biuro Detektywistyczne - Nieformalne, Nienazwane i Niezapisane Biuro Detektywistyczne. Zajmują się najtrudniejszymi sprawami. Bohaterowie książki są sympatyczni, inteligentni. Mają 15-16 lat. Marmolada uciekła od rodziców, ponieważ są alkoholikami; ćwiczy karate i judo. Pierzasta od 6 roku życia wychowuje się bez ojca. Pustułka naśladuje odgłosy zwierząt. Jego tata prowadzi sklep z obuwiem. Książę jest dobrze wychowany, przystojny, jego tata jest dziennikarzem. Megabajt jest sparaliżowany. Mieszka z dziadkiem. Jest specem od komputerów.

Książka ta jest łatwa, lekka i przyjemna :). Idealna na zimowy wieczór ;). Czyta się ją bardzo dobrze. Historia piątki przyjaciół jest bardzo ciekawa i wciągająca. Książkę musiałam przeczytać na konkurs, a z nią "Brenta" i "Supergiganta z motylem" (inne książki Krystyny Boglar). Wszystkie trzy były fajne. Najlepszy jednak był "Brent". Autorka pisze głownie o zyciu. Przez wszystkie trzy książki przewija się temat narkotyków i cierpienia spowodowanego przez dorosłych. Książkę tę, jak i pozostałe dwie, serdecznie polecam ;] .