Dodany: 26.01.2009 22:19|Autor:

Książka: Lodowy ogień
Meyer Kai
Notę wprowadził(a): Isgenaroth

Sankt Petersburg, koniec XIX wieku. Luksusowy Hotel Aurora jest całym światem Myszy, pogardzanej przez resztę służby osieroconej czyścicielki butów, która nigdy nie opuściła jego murów.

Kiedy w jednym z pokoi melduje się tajemnicza dama w towarzystwie niemego, nieszczęśliwego chłopca, a ekstrawagancka Angielka o niebieskich włosach ratuje Mysz od zamarznięcia, życie nastoletniej dziewczyny diametralnie się zmienia. Rzucona w środek walki dwóch czarodziejek, Mysz będzie musiała dotrzeć do prawdy o swojej rodzinie oraz do ukrytego w niej źródła siły, które okaże się potężniejsze niż magia.

Książka Kaia Meyera oczarowuje rozmachem wyobraźni, wiarygodnością psychologiczną bohaterów, dynamiką wydarzeń i mroźną scenerią Rosji w historycznych realiach schyłku monarchii.

Podobnie jak wiele poprzednich książek pisarza, również "Lodowy ogień" dostał się na szczyty list bestsellerów, sprzedając się w samych Niemczech w liczbie ponad 50 tys. egzemplarzy. Prawa do jej publikacji wykupiły wydawnictwa z dwunastu następujących krajów: Chin, Finlandii, Grecji, Wielkiej Brytanii, Korei, Holandii, Kanady, Rumunii, Rosji, Hiszpanii, Czech, Turcji.

[Nasza Księgarnia, 2009]