Dodany: 2009-01-26 13:10|Autor: naufraga

Śmieję się , więc jestem?


Dzięki Rudolfowi mogłam śmiać się do łez...,a może to współczesna polska rzeczywistość jest bardziej zwariowana niż bohater?
W każdym bądź razie cykl Joanny Fabickiej-to fantastyczne książki,które dają okazję, by odbić się na chwilę od codzienności i ...pośmiać się z samego siebie(galeria postaci na to pozwala, by poszukać w nich swoich cech).A to najtrudniejsza sztuka...
Gorąco polecam.
Wyświetleń: 5018
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 10
Użytkownik: izolda333 2009-07-31 20:26 napisał(a):
Odpowiedź na: Dzięki Rudolfowi mogłam ś... | naufraga
Szczerze mówiąc jeszcze nie czytałam tej książki, ale po opisie i twojej wypowiedzi planuję wykorzystać wolną chwilkę i wpaść do biblioteki w jej poszukiwaniu.
Użytkownik: naufraga 2009-08-03 15:41 napisał(a):
Odpowiedź na: Szczerze mówiąc jeszcze n... | izolda333
Poszukaj,zabierz i przeczytaj...i koniecznie cały cykl, z resztą jak już zaczniesz..''wsiąkniesz''..:)na Rudolfa i jego szaleństwa nie ma rady..i nie jest prawdą,że czytelnik musi mieć ''wiek odpowiedni''..(ja wiek nastolatki mam już w odległej przeszłości)- a płakałam ze śmiechu.Czy nie mogłam??
Pozdrawiam..:)
Użytkownik: an ja 2009-08-02 20:32 napisał(a):
Odpowiedź na: Dzięki Rudolfowi mogłam ś... | naufraga
Rzeczywiście cykl o Rudolfie jest znakomitą lekturą odprężającą.
Powracają wspomnienia z okresu: dorastania, studiów, noszenia aparatu ortodontycznego ;-)
Niesamowicie ekscentryczna rodzina głównego bohatera dała mi wiarę w to, że moja mieści się w średniej krajowej. Książkę poleciłabym głównie wszystkim zakompleksionym nastolatkom. Szkoda, że "za młodu" sama na podobną lekturę nie wpadłam :-)
Byłam na spotkaniu z autorką - Joanną Fabicką, które odbyło się w mojej bibliotece. Mówiła, że miała propozycję zekranizowania książki, do czego niestety nie doszło. Jednak jesienią tego roku na ekrany ma wejść inna, najnowsza jej powieść "Idę w tango".
Użytkownik: izolda333 2009-08-30 16:22 napisał(a):
Odpowiedź na: Rzeczywiście cykl o Rudol... | an ja
To bardzo ciekawe , ja jeszcze nie zdążyłam niestety wypożyczyć książki , bo mam trochę skomplikowaną sytuację ale wasze komentarze napędziły mi niesamowitą chęć natychmiastowego przeczytania tej książki. ;) W prawdzie jestem nastolatką ale jak na swój wiek bardzo dojrzałą psychicznie. ;P I chcę jeszcze dodać , że bardzo interesująco się z wami konwersuje. Pozdrawiam was serdecznie. Jak przeczytam to oczywiście odezwę się natychmiast.
Użytkownik: naufraga 2009-09-05 20:50 napisał(a):
Odpowiedź na: To bardzo ciekawe , ja je... | izolda333
Znajdź czas na ''Rudolfa''..nasza ulubiona ''bardzo dojrzała psychicznie,jak na swój wiek nastolatko"..pozdrawiam cieplutko:)
Użytkownik: moreni 2009-09-05 19:08 napisał(a):
Odpowiedź na: Dzięki Rudolfowi mogłam ś... | naufraga
Mnie również trzy pierwsze części bardzo się podobały. Wywoływały salwy śmiechu i poprawiały humor jak nawet Świat Dysku nie umiał. Ale w czwartej coś się zepsuło. Nie wiedzieć dlaczego, humor, który wcześniej bawił, teraz zaczął irytować. Postacie, które wcześniej jednak lubiłam, teraz były odstręczające. Chyba po prostu "wyrosłam" z Fabickiej.
Użytkownik: naufraga 2009-09-05 20:47 napisał(a):
Odpowiedź na: Mnie również trzy pierwsz... | moreni
Droga Moreni..kontynuacje nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, pewnie tak było i w tym przypadku. Gust Ci się wysublimował-takie jego prawo:)..ostatnia część ''Rudolfa'' troszkę naciągnięta(autorka poszła za ciosem popularności swej ''trylogii''?), a rozchichrany czytelnik to wyczuł..a ja uparcie i tak polecam przeczytać(wszystkim innym).
Użytkownik: moreni 2009-09-05 20:58 napisał(a):
Odpowiedź na: Droga Moreni..kontynuacje... | naufraga
Twoja wypowiedź Naufrago mnie trochę uspokoiła. Jednak nie jestem jedyną, której ostatnia część wydała się nieco naciągana:) Do polecania jak najbardziej się przyłączam, trylogia jest świetnym "antydepresantem":)Czwartą część zawsze można sobie odpuścić, żeby nie psuć efektu;)
Użytkownik: izolda333 2009-12-15 20:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Twoja wypowiedź Naufrago ... | moreni
Mam do was pytanie . Przepraszam, że nie na temat tej książki ale jestem w kropce. Poszukuje kolejnej części "Dobranoc, słonko" Heidi Hassenmuller czy ktoś może wie jaki jest jej polski tytuł, bo niemiecki to : "Zuckerpüppchen und die Zeit danach" ... Proszę odpiszcie...
Użytkownik: naufraga 2009-12-16 17:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Mam do was pytanie . Prze... | izolda333
Niestety Izoldo..:(, nic nie mogę pomóc w tej kwestii..
Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: