Dodany: 11.12.2008 16:13|Autor: kocio

Książki i okolice> Książki w ogóle

"Czytamy słuchając" już działa!

Uwaga, uwaga, projekt "Czytamy słuchając", który zapowiadałem w sierpniu ([artykuł niedostępny]), odjechał zgodnie z rozkładem:

Na stronach projektu znajduje się obecnie 12 godzin nagrań lektur szkolnych, które są wolne od ograniczeń prawa autorskiego i pochodzą z serwisu Wolne Lektury (http://wolnelektury.pl). Recytowali je młodzi aktorzy. Dostępne są pliki w formacie MP3, Ogg Vorbis oraz w postaci odtwarzacza Flash do odsłuchiwania bezpośrednio na stronie. Dodatkowo część nagrań jest dostępna w specjalnym formacie DAISY, przeznaczonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Czym różnią się te audiobooki od innych? Są na wolnych licencjach (Creative Commons BY-SA), a więc można je swobodnie _legalnie_ kopiować, udostępniać, a nawet dowolnie mieszać (np. zrobić z nich teledysk albo prezentację), sprzedawać itp. pod warunkiem, że zachowuje się informację o autorze nagrania i swoje dzieła pochodne opublikuje się na takiej samej licencji.

Miłego słuchania (polecam na przykład jeden z moich ulubionych wierszy, "Dziewczyna": http://czytamysluchajac.pl/lesmian/) i twórczych pomysłów!