Dodany: 07.12.2008 18:59|Autor: karykatura

Zaskoczenie, o tak!

Szczerze pisząc, byłam sceptycznie nastawiona do książek Katarzyny Grocholi. Myślałam, że będą lekkie, przyziemne, ciekawe, ale nie wstrząsające. Mile zaskoczona jestem, że się myliłam.

Myślę, że powieść odniosła sukces. Czytając nie mogłam się oderwać. Chwilami byłam poirytowana zachowaniem bohaterki, ale to wynikało jedynie z niewiedzy i takiego idiotycznego - "ja bym postąpiła w inny sposób, szybciej, lepiej, inaczej". Byłam pewna, że to uczucie będzie towarzyszyć do ostatniej strony, jednak myliłam się po raz kolejny.

Zadziwiająco mądra powieść. Prosta, a jednocześnie skomplikowana, ale tak zwyczajnie, niezwyczajnie. Język, cudowny, codzienny, jak melodia, wewnętrzny.

Polecam.

Użytkownik: Edycia 21.12.2008 16:01 napisał(a):
Odpowiedź na: Szczerze pisząc, byłam sc... | karykatura
Potwierdzam Twoje zdanie na temat tej książki. Zaskakująca!

Właśnie koleżanka z pracy niedawno zainicjowała wymienianie sie książkami i pożyczyła mi "Trzepot skrzydeł". Książkę przyjęłam, ale byłam całkowicie sceptycznie do niej nastawiona po poprzednich książkach pani Grocholi. Niestety zaczynalam i odkladalam z nudow. Przeczytałam do końca i oceniłam tylko jedną jej książkę, nieładnie się przyznawać, ale dla mnie to były "flaki w oleju", stereotypowa treść, wiejąca nudą.

"Trzepot skrzydeł" jest z całą pewnością zupełnie inną książką, ksiazka o zyciu!