Dodany: 02.12.2008 22:45|Autor: Rouden

Ogólne> Offtopic

Królestwo Scholandii - wirtualne państwo

Witajcie!

Zapewne spora część z Was uzna ten post za spam, być może nawet zostanie on usunięty przez administrację, ale mimo tego zachęcam, byście go przeczytali do końca. Uważam bowiem, że części z Was sprawa, o której opowiem może wydać się interesująca.

Chciałbym Wam przedstawić możliwość wzięcia udziału w życiu Królestwa Scholandii, internetowego państwa, które jest kontynuacją dorobku realnego księstwa Szwabii. W jaki sposób? Twórca Królestwa, Armin Mikos v. Rohrscheidt jest w prostej linii potomkiem książąt Szwabii i właśnie dzięki internetowi i Scholandii chciał odzyskać utraconą przez rodzinę w 1918 roku koronę. Głownym założeniem Scholandii było nauczanie (stąd zresztą nazwa), dlatego wizytówką Królestwa jest Uniwersytet, którego pierwszą kadrę stanowili realni wykładowcy akademiccy. Scholandia to także wiele dzieł pisanych, od 2002 roku powstało kilka książek, kilkanaście sztuk teatralnych i niezliczona już liczba numerów różnego rodzaju gazet. Miejscowa biblioteka ma w swoich zbiorach ponad sto woluminow. Scholandia, sposród innych wirtualnych państw wyróżnia się właśnie rozwiniętą kulturą. Zachęcam serdecznie do zamieszkania, a administrację proszę o nieusuwanie tematu.

Wiecej na:
www.scholandia.org

Pozdrawiam
Janusz Lis von Salvepol, Książę Dolii
Premier Scholandii
Użytkownik: nati1987 25.09.2009 11:19 napisał(a):
Odpowiedź na: Witajcie! Zapewne spor... | Rouden
Kiedy w grudniu ubiegłego roku czytałam ten temat, temat naprawdę mnie zaciekawił.Choć z początku nie do końca mogłam zrozumieć o co chodzi. Temat mikronacji był mi całkowicie obcy.

Od czasu, gdy zamieszkałam w Scholandii minęło więcej niż dziewięć miesięcy, i mieszkam tam nadal. Ukończyłam uniwersytet, mam gdzie mieszkać, pracuję, więc z całą pewnością nieprędko się to zmieni.

Tym co najwięcej dla mnie znaczy, są ludzie, których tam poznałam. Z całą pewnością chciałabym kontynuować niektóre znajomości niezależnie od Scholandii.

No cóż to taka moja mała dygresja po dziewięciu miesiącach:)

NATI w Scholandii znana jako Natalia Scholandzka