Dodany: 29.11.2008 12:33|Autor: aenema

Świat - brudnopis?

Wyobraź sobie, że pewnego dnia wszyscy o tobie zapominają, a ty przecież nadal żyjesz... Nie poznają cię, nie kochają, nie myślą o tobie, nic o tobie nie wiedzą, rodzona matka myśli, że nigdy nie miała dzieci... To spotyka właśnie bohatera "Brudnopisu".

Ta śmierć społeczna jest oczywiście (tak zazwyczaj dzieje się w książkach fantastycznych) narodzinami do innego świata, a właściwie światów. Powstaje mnóstwo pytań: dlaczego ja? Skąd ta moc? Skąd ta wiedza? I wreszcie: kto pociąga za sznurki? Dlaczego mój świat ma numer "dwa"? Czy jest on tylko poligonem ćwiczebnym? Brudnopisem, gdzie można się pomylić, coś skreślić, zepsuć, wyrwać kartkę??? A jeśli tak, to czyim brudnopisem jesteśmy?

Wciągająca historia. A wszytko to ubrane w codzienny, przyjazny język, z odrobiną rosyjskiej filozoficznej myśli przeciętnego człowieka. Przyprawione swojskim poczuciem humoru.

Gorąco polecam.

[Recenzję opublikowałam wcześniej w swoim blogu]

Użytkownik: Kasumi 05.10.2009 10:03 napisał(a):
Odpowiedź na: Wyobraź sobie, że pewnego... | aenema
Dla mnie książka ciągnie się jak flaki z olejem. Czytałam parę jego książek i ta jak na razie jest najgorsza. Wciągające książki czytam w jeden dzień a z tą mecze się ponad tydzień i nie wiem czy ją skończę, bo w kolejce czekają potencjalnie ciekawsze pozycje. Niestety dla mnie tym razem rozczarowanie :(.