Dodany: 2004-11-28 23:28|Autor: A-cis

Notka o książce


Według opisu wydawcy akcja powieści rozgrywa się na samotnej, wymarłej planecie Lemnos. Jedynym śladem po inteligentnych istotach jest gigantyczny Labirynt, przypominający wielkie miasto. Jest on pełen pułapek i na każdym kroku odwiedzającym grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Mieszka w nim jeden człowiek, który schronił się przed innymi ludźmi. Jednak tylko on, ze względu na swoje specyficzne możliwości, może uratować ludzkość przed zagładą grożącą jej ze strony mieszkańców innej galaktyki. Do Labiryntu rusza wyprawa, której zadaniem jest namówienie go do powrotu na Ziemię.

Jest to podobno jedna z najgłośniejszych, najbardziej znanych powieści Silverberga. Powieść-legenda, osiągająca podobno swego czasu zawrotne ceny na antykwarycznych giełdach powieści SF.

Jednak mnie nie rzuciła na kolana. Pomysł owszem - ciekawy, ale na opowiadanie, a nie powieść. Nieprzekonująco zarysowana postać Charlesa Boardmanna - nadczłowieka, supermózgu, człowieka fanatycznie oddanego sprawom Ziemi, gotowego dla niej zginąć i w dodatku pozbawionego jakiejkolwiek chęci zdobycia władzy. Pozostałe dwie główne postacie również nieprzekonujące.

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 2961
Dodaj komentarz
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: