Dodany: 29.10.2008 15:28|Autor: elTadziko

Bardzo dobry kryminał

Mimo rekomendacji mojej koleżanki byłem trochę sceptyczny wobec tej książki z dwóch powodów - sam tytuł jest trochę dziwny, a do tego islandzka autorka. Ale już po paru pierwszych stronach moje wątpliwości się rozwiały. Jest to bardzo udany kryminał, bez jakichś podtekstów "diabolicznych", a islandzki rodowód autorki odczuwa się tylko w dziwnych imionach i nazwiskach ;).

Intryga poprowadzona jest bardzo sprawnie. Są dwa morderstwa, dowiadujemy się także o zbrodni z przeszłości, która ma wielki wpływ na teraźniejszość. Mamy paru podejrzanych - nieraz zdaje się nam, że dana osoba to pewniak na mordercę, a okazuje się to później nieprawdą.

Powieść kojarzyła mi się z dwoma serialami - z "Supernatural" (lekki wątek fantastyczny) i z "Dowodami zbrodni" (zbrodnia w przeszłości). Bardzo podobał mi się proces odkrywania tajemnic przez główną bohaterkę - jednocześnie drążyła temat niedawnych zbrodni i historię rodziny, która zamieszkiwała tereny, gdzie popełnione zostały morderstwa.

Polecam wszystkim fanom kryminałów.

Użytkownik: asicha 25.05.2016 23:32 napisał(a):
Odpowiedź na: Mimo rekomendacji mojej k... | elTadziko
W istocie - prowadzenie narracji o dwóch czasach równolegle było bardzo ciekawym zabiegiem w tej książce :) Świeżo po lekturze, również gorąco polecam tę pozycję amatorom kryminałów:)