Dodany: 13.10.2008 08:53|Autor: Sznajper

Książki i okolice> Pisarze> Sapkowski Andrzej

Sapkowski nominowany do nagrody David Gemmel Award for Fantasy

Andrzej Sapkowski otrzymał nominację do nagrody David Gemmel Award for Fantasy za angielskie wydanie pierwszej części sagi o wiedźminie KREW ELFÓW (The Blood of Elves).
Nagroda David Gemmell Legend Award powstała niedawno dla uhonorowania pamięci zmarłego pisarza i przeznaczona jest dla powieści fantasy napisanych „w duchu dokonań Davida Gemmella”, co oznacza przede wszystkim heroic fantasy w klasycznym stylu. Nominacje do nagrody zgłaszają wydawcy, natomiast ostateczny werdykt należy do czytelników, którzy drogą głosowania on line wyłaniają pięć najlepszych powieści. Spośród nich „panel ekspertów” wybierze zwycięzcę. Konkurs dotyczy wyłącznie utworów w języku angielskim. Głosować może każdy w terminie do marca 2009 roku, a rozstrzygnięcie nastąpi w czerwcu w Londynie. Zwycięzca otrzyma trofeum - replikę słynnego topora Drussa, bohatera cyklu powieściowego Davida Gemmella.

za http://www.fahrenheit.net.pl/

Głosować może każdy na oficjalnej stronie nagrody do marca 2009 roku, a rozstrzygnięcie nastąpi w czerwcu w Londynie.
Użytkownik: ambarkanta 29.10.2008 01:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Andrzej Sapkowski otrzyma... | Sznajper
...podepnę się pod to i sprowokuję:pan Sapkowski już się skończył.Cenię go za sagę o Wiedźminie,ale te koszmarne opowiadania ze wstępniakami z tomu "Coś się kończy..."-kupiłem w ciemno razem z "Maladie" i żałuję.Pan Sapkowski jest zbyt pewny siebie(to mnie prowokuje)i coraz bardziej drażni mnie jego(jakkolwiek inicjałowy)przydomek AS-a.Po mojemu to bardziej pasuje mu FAJERWERK-jego prozą można się zachłysnąć,ale to nie grozi utonięciem(SZKODA!!!)bo za płytko.