Dodany: 06.10.2008 10:19|Autor: dagmara1976

Mogło być lepiej

A ja niezupełnie zgodzę się z opinią wystawioną przez użytkownika o nicku ..::eЯRator::.. (errator).

Miałam nadzieję, że znalazłam książkę, dzięki której poszerzy się moja wiedza o podstawowych wiarach. Niestety, to niezupełnie było to, czego oczekiwałam. Oczywiście brałam pod uwagę, że 130 stron to zdecydowanie za mało, by zawrzeć tam "wszystko" - jednak pewne podstawowe informacje powinny się zmieścić. A tu, niestety, tak nie było. Autorka przedstawiła pokrótce aspekty 5 najpopularniejszych religii w taki sposób, że aby zrozumieć niektóre kwestie, musiałam tekst czytać dwa razy. Do tego nie znalazłam zbyt wielu porównań między wyznaniami, a na to, szczerze mówiąc, najbardziej liczyłam. Chciałam wiedzieć, co dzieli te wiary, ale też co je łączy, nie tylko ze względu na podstawowe dogmaty religijne, także ze względu na wnioski, jakie można z nich wyciągnąć i zasady, według których powinniśmy żyć. Poza tym miałam dziwne wrażenie, że każdy rozdział został napisany przez kogoś innego, gdyż były rozdziały, z których coś jednak wyniosłam, a były też takie, które wprowadziły w moją dotychczasową wiedzę wyłącznie chaos, a moja wcześniejsza, szczątkowa wiedza i tak była większa niż to, co tu opisano.

Ogólnie rzecz biorąc, lektura, niestety, kiepska. 3 punkty daję tylko za pomysł zgromadzenia podstawowej wiedzy w jednej książce.