Dodany: 01.10.2008 23:44|Autor: actagaudi

Angelika w Kanadzie

"Angelika i Nowy Świat" to romans historyczny, wydany w 1964 roku pod tytułem "Angélique et le Nouveau Monde". W tomie siódmym kontynuowana jest fabuła z poprzedniej części. Akcja rozpoczyna się wyprawą małej karawany, na której czele staje Joffrey de Peyrac, z Gouldsboro w głąb Kanady. Angelika podróżując z dziećmi u boku męża poznaje wspaniałe krajobrazy Północnej Ameryki, a czytelnik zagłębia się w dziką, kanadyjską puszczę. Małżeństwo de Peyrac musi pokonać wiele trudów, zanim odnajdzie własne serca i dusze, co w końcu następuje w zasypanej śniegiem górskiej samotni zwanej Wappasou.

Serdecznie polecam ten cykl powieści. Wszystkie tomy odznaczają się bardzo dobrym językiem, lekkością pióra i bogactwem opisów. Co najbardziej ujmuje mnie w każdej powieści autorstwa małżeństwa Golon, to umiejętność stwarzania świata w taki sposób, że czytelnik jest całkowicie przekonany o jego realności. Oczywiście tom siódmy nie odznacza się bogactwem pomysłów i szczegółów historycznych w takim stopniu jak pierwsze tomy cyklu, ale mimo tego każdy, kto dotarł do tego miejsca jest ciekaw, co można jeszcze wymyślić w kolejnych tomach.