Dodany: 25.09.2008 20:08|Autor: muchozol09

Ogólne> Matury

Temat maturalny - proszę o pomoc.

Cześć, mam problem pomożecie mi? Proszę:
Mam dylemat proszę Was o pomoc, myśle nad wyborem tematu na mature z języka polskiego, lecz nie wiem na który mam sie zdecydować, a co najgorsze z czego mam korzystać oraz co moja praca powinna zawierać. Oto moje 3 typy:

1. Nietolerancje trzeba zwalczać - wskaż na podstawie wybranych utworów, że twórcy na przestrzeni wieków, uczyli swoich odbiorców tolerancji i współczucia dla drugiej osoby.

2. "Czarny charakter" w dziejach literackich róznych epok. Omów funkcje bohatera negatywnego.

3. Różne sposoby ujęcia motywu winy i kary w literaturze. Omów zagadnienie na wybranych przykładach.

Bardzo proszę o pomoc...
Użytkownik: Natii 25.09.2008 22:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Cześć, mam problem pomoże... | muchozol09
Czarny charakter to stosunkowo łatwy temat i trafia się chyba w większości książek.

Wina i kara jest na forum, poszukaj za pomocą wyszukiwarki z lewej strony (zaznacz opcję "wątki na forum"). ;-)
Użytkownik: ejenajej 25.09.2008 22:53 napisał(a):
Odpowiedź na: Cześć, mam problem pomoże... | muchozol09
[artykuł niedostępny]
Tu jest troszku o nietolerancji, jakbyś wybrał pierwszy temat to może się przyda.
Mi się np. najbardziej podoba temat drugi,czarny charakter może pełnić przecież różne funkcje i można o tym długo mówić, tzw. lać wodę ;P (np. motywuje do działania/walki, dostrzegamy wartość rzeczy/ludzi, którzy nas otaczają, pozwala zastanowić się nad samym sobą, itp itd)
pozdrawiam