Dodany: 16.09.2008 23:08|Autor:

Prawdziwa historia dwóch mężczyzn, architekta i seryjnego mordercy, których losy połączyła ze sobą największa wystawa w amerykańskiej historii: Kolumbijska Wystawa Światowa z 1893 roku, zorganizowana w Chicago i nazywana "Białym Miastem".

Daniel Hudson Burnham, wybitny dyrektor robót wystawy i twórca wielu ważnych budynków, takich jak Flatiron Building w Nowym Jorku czy Union Station w Waszyngtonie, pokonuje liczne przeszkody i wraz ze swoim zespołem stara się przekształcić podmokły park Jacksona w "Białe Miasto".

W tym samym czasie Henry H. Holmes, młody lekarz, złośliwie parodiując "Białe Miasto" Burnhama, wznosi nieopodal swój Hotel Wystawy Światowej – urządzając w nim straszliwe miejsce mordów, wyposażone w stół sekcyjny, komorę gazową i piec krematoryjny.

"Diabeł w Białym Mieście" prowadzi czytelnika w czasy pełne magii i wzniosłości, sprawiając, że dym, romans i tajemnica amerykańskiego wieku pozłacanego, jak określają historycy późny wiek dziewiętnasty, ożywają ponownie.

[Wydawnictwo Sonia Draga, 2008]

Użytkownik: maramara 10.10.2008 08:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Prawdziwa historia dwóch ... | agnesines
Diabeł tej książki tkwi w szczegółach i genialnych puentach akapitów. Autor musi być tytanem zbieractwa, nieskończenie cierpliwym archiwistą. Jestem oczarowana.