Dodany: 15.09.2008 18:10|Autor: tindomiel

Książki i okolice> Pisarze> Koontz Dean R.

Księga wszelkich Smutków

Co o niej myślicie?
Użytkownik: Kuba Grom 15.09.2008 19:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Co o niej myślicie? | tindomiel
osobiście częściej (w Amberze) spotykałem się z tłumaczeniem nazwy jako Księga Smutków Policzonych, co mi jakoś bardziej pasuje.
W sumie ciekawe wierszyki, autor wymyślał je, gdy nie mógł znaleźć odpowiedniego motta dla książki.
Użytkownik: veronicax 22.05.2009 08:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Co o niej myślicie? | tindomiel
zawsze kilkakrotnie czytam te krótkie wierszyki, zanim przejdę do salszej części książki, hmmm... uważam, że to bardzo dobry pomysł, przeważnie zawierają ukryty sens, niekoniecznie tylko nawiązują do tematu książki.
Użytkownik: markko 29.10.2009 11:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Co o niej myślicie? | tindomiel
Księga Wszelkich Smutków czy Księga Policzonych Smutków to jest ta sama księga, ale różnie przetłumaczona z języka angielskiego na polski. Cytaty z tej księgi są ciekawym dodatkiem do książek Koontz'a. Autor dzięki tym wstępnym cytatom wprowadza czytelnika w tematykę danego rozdziału. Choć nie mówi tego wprost, daje namiastkę tego co odzwierciedli rozdział. Cytaty zawierają ukryty sens dalszych rozgrywających się zdarzeń.
Umieszczanie przed rozdziałem tych cytatów jest oryginalnym pomysłem i świadczy o tym, że talent pisarski Koontz'a sięga nawet drobnych szczegółów.