Dodany: 19.11.2004 09:31|Autor:

Książka: Więzy rodzinne
Moggach Deborah
Notę wprowadził(a): marzenia

Louise, Prudence i Maddy to trzy dorosłe siostry, z których każda wiedzie własne, satysfakcjonujące życie. Kiedy jednak ich ojciec po czterdziestu latach małżeństwa zostawia ich matkę, okazuje się, że i życie córek pogrążone jest w chaosie.

W tej przepełnionej głęboką treścią powieści przedstawiciele różnych pokoleń kłócą się i wadzą, odkrywając przy tym własne uczucia w zmaganiach z pogmatwanym nagle losem.

Deborah Moggach mieszka w Hampstead w Północnym Londynie z węgierskim malarzem i dwojgiem prawie dorosłych już dzieci. Jak dotąd napisała jedenaście powieści, między innymi "Seesaw", "Porky", "Driving In The Dark", "The Stand-In". Jej autorstwa są również scenariusze sztuk telewizyjnych, jak na przykład "Stolen", "Seesaw" i nagrodzona "Goggled Eyes". Zaadaptowała również "Więzy rodzinne" na pięcioodcinkowy serial nadawany w BBC.

"Dowcipna, inteligentna opowieść o stabilizacji - emocjonalnej, fizycznej, finansowej, seksualnej - w którą tak bardzo chcemy wierzyć, a która jakże często okazuje się straszliwym kłamstwem..."

"Mail on Sunday"

"Wciągające studium pogmatwanych uczuć, które wiążą, ale też i dzielą rodzinę".

"Sunday Times"

"»Więzy rodzinne« błyskotliwie ukazują, jak bardzo nietrwałe potrafi być życie i niepohamowane żądze potrafią zagrozić naszej pozornie bezpiecznej egzystencji. Diagnoza, jakiej poddaje współczesne życie, tchnie niezachwianym optymizmem".

"Guardian"

[Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2003]