Dodany: 30.04.2004 15:56|Autor: Marzanna

bez tytułu

Muszę przyznać, że nad pierwszym tomem "Władcy pierścieni" męczyłam się strasznie długo. Z początku powieść wydawała się nudna i "przebrnięcie" przez kolejne strony kosztowało mnie wiele wysiłku. Ostatnie parę kartek czytałam jednak z zapartym tchem, a następne części Trylogii pochłonęłam w mgnieniu oka.

Chociaż historia zupełnie nierealna, a postacie w niej występujące - baśniowe, książka zawiera przesłanie zaadresowane do wszystkich ludzi. Na fikcyjnym przykładzie pokazuje nam, jak wiele zła niesie ze sobą wojna i jak zmienia ona życie zwykłych ludzi (tu akurat hobbitów).

Głównym bohaterem książki jest Frodo, w którego posiadanie wchodzi jedyny pierścień mocy. Sauron, twórca pierścienia, zrobi wszystko, aby go odzyskać.
Frodo staje się Opiekunem Pierścienia i zostaje obarczony misją zniszczenia pierścienia w ogniach Mordoru. W osiągnięciu celu ma mu pomóc siedmiu towarzyszy, ruszających wraz z nim w drogę.

Śmierć, cierpienie, zwątpienie, strach... - to główni towarzysze bohaterów w trakcie wyprawy. Zdumiewające jest, jak wiele znosi Frodo i jak bardzo poświęca się dla dobra sprawy. Główna walka toczy się w jego sercu i umyśle, pierścień bowiem próbuje zawładnąć nim, tak jak wieloma innymi.

Użytkownik: Tinu_viel 02.07.2007 20:17 napisał(a):
Odpowiedź na: Muszę przyznać, że nad pi... | Marzanna
Całkowicie się z Tobą zgadzam.
Usłyszałam kiedyś od kogoś taką opinię, że pierwsze pięćdziesiąt stron w książce Tolkiena jest nieciekawe, a akcja rozkręca się dopiero później. To prawda. Gdy czytałam "Drużynę pierścienia", okazało się, że tamten człowiek miał zupełną rację, przynajmniej w moim wydaniu. Mimo tego reszta książki była tak wciągająca, iż całą trylogię przeczytałam już trzy razy. Teraz zastanawiam się nad kolejnym.
Użytkownik: kaktusek_20 23.09.2010 09:41 napisał(a):
Odpowiedź na: Całkowicie się z Tobą zga... | Tinu_viel
Ze mną było podobnie. Pierwszą księgę bardzo trudno mi było przebrnąć, ale pozostałe pochłonęłam dosłownie z zapartym tchem. Cykl "Władca Pierścieni" to dla mnie nadal najlepsze z książek fantasy, a trochę ich na swoim koncie już mam.