Dodany: 02.08.2008 00:45|Autor:

Książka: Senni łowcy
Gaiman Neil
Notę wprowadził(a): Astral

Przesycona elementami grozy stara japońska baśń o lisie i buddyjskim mnichu opowiedziana przez autora "Sandmana" Neila Gaimana i przepięknie zilustrowana przez wybitnego artystę Yoshitakę Amano.

Gaiman zafascynował się japońską mitologią i historią podczas pracy nad angielską wersją dialogów do filmu Hayao Miyazakiego "Księżniczka Mononoke". W jednej z ksiąg, które studiował, natknął się na opowieść zatytułowaną "Lisica, mnich i Mikado Wszelkiego Nocnego Śnienia". "Zaskoczyło mnie podobieństwo – chwilami wręcz niepokojące – owej japońskiej historii do mojej własnej serii o Sandmanie", wspomina autor.

[Egmont, 2008]

Użytkownik: Aquilla 30.11.2013 23:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Przesycona elementami gro... | Astral
Nie czytałam, nie znam, ale czy to nie powinno być w kategorii komiks, a nie fantasy?
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 01.12.2013 00:31 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie czytałam, nie znam, a... | Aquilla
To jest ilustrowane opowiadanie. Wprawdzie ilustracji jest bardzo dużo, ale jednak nie jest to forma komiksowa. Tutaj przykładowe plansze:

Jest za to komiksowa adaptacja: Senni łowcy (komiks) (Gaiman Neil, Russell Philip Craig (Russell P. Craig)).