Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

z okładki

Notę wprowadził(a): kamika

Książka: W głębi lasu (Coben Harlan)

Data dodania: 2008-07-06 22:26

Dwadzieścia lat temu czworo nastolatków wymknęło się nocą do lasu z letniego obozu. Dwoje odnaleziono później z podciętymi gardłami. Pozostała dwójka - dziewczyna i chłopak - przepadła bez śladu. Zabójcę ujęto i skazano. Nie przyznał się do winy i nie chciał powiedzieć, gdzie ukrył resztę ciał.

Choć od tragicznych wydarzeń minęły dwie dekady, poczucie niepewności, jaki los spotkał Camille, ukochaną siostrę, nadal burzy spokój Paula Copelanda, młodego prokuratora okręgu Essex. Paul, samotnie wychowujący sześcioletnią córkę, ma ambicje polityczne, ale jego plany mogą lec w gruzach, gdy w zastrzelonym na Manhattanie mężczyźnie rozpoznaje zaginionego przed laty chłopca. Pytanie, na które musi szybko znaleźć odpowiedź, brzmi: Czy Camille żyje? Jaką tajemnicę skrywa milczący las? Co naprawdę wydarzyło się owej pamiętnej nocy?

[Wydawnictwo Albatros, 2008]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Podziel się:

komentarzy: 7 | wyświetleń: 5776

Dodaj komentarz  

Pokaż: [drzewo komentarzy] [komentarze według daty dodania]

Użytkownik: madziulec1939 2008-12-05 21:04 napisał(a):

Odpowiedź na: Dwadzieścia lat temu czwo... | kamika Pokaż rodzica

Książka jest świetna, zresztą jak większość z tych, które czytałam tego autora. Przeczytałam w dwa dni. Nie mogłam się od niej oderwać. Naprawdę polecam:)))

Linka Odpowiedz

Użytkownik: simoncia_13 2008-12-06 11:08 napisał(a):

Odpowiedź na: Książka jest świetna, zre... | madziulec1939 Pokaż rodzica

Zgadzam się w 100 procentach. Książka wciągająca i pasjonująca. Najlepsza ksiąźka Cobena jaką czytałam. Coben jak zawsze pisze ciekawie, ale tym razem świetnie połączył wątki historii, rosyjskich emigrantów oraz wielką tajemnicę, która na zawsze pozostała w sercu męźczyzny, który jednego dnia traci siostrę, a po kilku miesiącach matkę...

Linka Odpowiedz

Użytkownik: szymonmon 2008-12-11 19:32 napisał(a):

Odpowiedź na: Zgadzam się w 100 procent... | simoncia_13 Pokaż rodzica

Tak wszystko prawda, że wciąga i czyta się błyskawicznie, ale fabuła jest zdecydowanie przesadzona, zbyt przesiąknięta pozostałą twórczością Pana Cobena i w ogóle mam wrażenie, że zdrowo postrzelona. Jako książka podpadająca charakterem pod inne utwory Cobena, jednocześnie znacznie odstaje (w dół) od nich poziomem. Mam już dość wielkomiejskiej, burżuazyjnej epopei o beznadziejnie nudnych ludziach, którzy, jak okazuje się w ostatnim rozdziale mają "niezmiernie ciekawe sylwetki i porywającą historię". (Wy nie macie?) Ja sobie marzę o książce, w której konkluzja jest dozowana wraz z każdą kolejną stroną a nie na kilku ostatnich stronach (które przejrzałem zaraz po zakupie :P).

Linka Odpowiedz

Użytkownik: Alica 2009-02-13 19:20 napisał(a):

Odpowiedź na: Dwadzieścia lat temu czwo... | kamika Pokaż rodzica

Ja niestety musze powiedziec, ze czytalam lepsze Jego ksiazki:) byla dosc przewidywalna i jakos nie zaskakiwala mnie w pewnych momentach..

Linka Odpowiedz

Użytkownik: cosette 2009-09-23 10:25 napisał(a):

Odpowiedź na: Dwadzieścia lat temu czwo... | kamika Pokaż rodzica

Oj, tak, "W głębi lasu" jest mocno przesadzona, momentami zbyt skomplikowana i niewiarygodna (choć autor dokłada wszelkich starań, aby to odczucie zmniejszyć). Faktem jest jednak, że powieść czyta się jednym tchem. In plus mogę także zaliczyć umiejętne konstruowanie akcji, w ramach której autor wprowadza wiele podejrzanych postaci, te jednak nie wnoszą wiele do sprawy, a wywołują jedynie dużo zamieszania (choćby piękna Raya Singh).

Sama tworzyłam kilka wariantów zakończenia, o popełnione morderstwa obwiniałam kilku bohaterów, ale Coben i tak wybrał inne rozwiązanie- i to mi się podoba.

Linka Odpowiedz

Użytkownik: atram78 2010-11-17 23:31 napisał(a):

Odpowiedź na: Dwadzieścia lat temu czwo... | kamika Pokaż rodzica

Oto Coben jakiego lubię.
Są emocje, odrobina wzruszenia, trochę napięcia,nieco przesady w kilku miejscach, tajemnica z przeszłości i świetne dialogi. Wszystko to w odpowiednich proporcjach. Czyta się szybko, lekko i z przyjemnością.
To dobra książka, nie rewelacyjna, ale dobra właśnie! :)

Linka Odpowiedz

Użytkownik: xlaylax 2011-06-15 16:59 napisał(a):

Odpowiedź na: Oto Coben jakiego lubię. ... | atram78 Pokaż rodzica

według mnie najlepsza książka Cobena jaką do tej pory czytałam. Owszem bardzo szybko się ją czyta. nie ma w tej książce monotonii, ciągle coś się dzieje. czytając starałam się myśleć jak autor i próbowałam sama rozwikłać zagadkę, ale ciągle mnie wszystko zaskakiwało i w życiu bym na podobne rozwiązanie nie wpadła. osobiście mogę powiedzieć na koniec, że jest to jedna z najlepszych książek jakie czytałam ;)

Linka Odpowiedz

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku