Dodany: 01.07.2008 22:50|Autor:

"Ja jestem sądem" - powieść legendarnego twórcy czarnych kryminałów, pierwsza z serii książek Mickey'ego Spillane'a o detektywie Mike'u Hammerze.

Od strzału w brzuch ginie przyjaciel detektywa Mike'a Hammera. Morderca najwyraźniej bawił się z ofiarą przed śmiercią. Hammer zamierza współpracować z policją. Ale do czasu. Gdy złapie trop, będzie szybszy. Zabójca musi zginąć w ten sam sposób. Nie może wymknąć się sprawiedliwości za pomocą cwanych adwokatów. Hammer obiecuje to martwemu przyjacielowi. A Mike Hammer zawsze dotrzymuje słowa…

Mickey Spillane (1918-2006), legendarny amerykański twórca czarnych kryminałów. Najbardziej znany z jego bohaterów, Mike Hammer, zgorzkniały twardziel, uosabia i potęguje wszystkie cechy protagonistów literatury hard-boiled. Powieść "Ja jestem sądem" – debiut Spillane'a, ukazała się w 1947 i natychmiast stała się bestsellerem. Serię z Hammerem pisarz zakończył w 1996, złożyło się na nią trzynaście powieści. To jedyna w swoim rodzaju, brutalna historia Ameryki, opowiadana przez niemal pięćdziesiąt lat. Na świecie sprzedano ponad dwieście milionów książek Spillane'a w tłumaczeniu na kilkadziesiąt języków.

Wydawnictwo EMG proponuje serię w tłumaczeniu znakomitych polskich poetów. "Ja jestem sądem" przełożyli Tomasz Kunz i Marcin Baran. Następny tom, "My Gun is Quick", ukaże się jesienią w przekładzie Tomasza Kunza i Marcina Sendeckiego.

[Wydawnictwo EMG, 2008]