Dodany: 30.06.2008 20:25|Autor:

Chodziłam do szkoły, uczyłam się historii, matematyki, polskiego. Nauczyłam się pływać, a nawet grać w szachy. Nikt jednak nie uświadomił mi, po co są uczucia lub jak się uspokoić, gdy jestem zdenerwowana i przygnębiona. "Gdzie zdobyć taką wiedzę, jak zatrzymać gonitwę myśli lub wyrazić gniew, tak by nikogo nie zranić?" - myślałam.

Teraz, dzięki książce Darlene, mam mój własny "przybornik emocjonalny". Kiedy nie jestem pewna, co czuję, czymś się martwię, mam chandrę, przytłacza mnie natłok myśli i emocji, przeraża mnie zawrotne tempo życia - sięgam do przybornika po odpowiednie narzędzie.

Odkąd zaczęłam wcielać w życie rady z "Przybornika emocjonalnego", zauważyłam dużo pozytywnych zmian we mnie i wokół mnie. Nauczyłam się rozpoznawać mój negatywny monolog wewnętrzny. Sprawdzam, czy niepokojące mnie uczucie związane jest ze stratą, czy zyskiem. Odkrywam i poznaję wzorce myślowe, które za to odpowiadają. Czuję, że się wciąż rozwijam, jestem spokojniejsza i szczęśliwsza.

"Przybornik emocjonalny" to owoc praktycznego kursu "edukacji emocjonalnej" opracowanego i prowadzonego przez Darlene Mininni, terapeutkę i doktora psychologii klinicznej z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles. Metoda dr Mininni składa się z siedmiu skutecznych, naukowo potwierdzonych technik ("narzędzi"), które trwale poprawiają nastrój, pogłębiają świadomość ciała i pozwalają żyć pełnią życia.

Przeczytałam. To naprawdę działa.
Anna

[Wydawnictwo Pandora, 2005]