Dodany: 22.06.2008 15:39|Autor:

Pytanie, co czeka nas po drugiej stronie czasu, od tysiącleci pobudza do poszukiwań religijnych i mistycznych.

Jeden z najpełniejszych opisów losu świadomości przekraczającej próg śmierci zawdzięczamy buddyjskim mnichom. Niniejszy tekst stanowi objaśnienie skomplikowanego hermetycznego tekstu "Tybetańskiej księgi umarłych", w której przedstawione są kolejne etapy pośmiertnej podróży człowieka oraz wskazania, jak odczytywać znaki pojawiające się na drodze i obrać właściwy kierunek poczynając już od życia na Ziemi.

Oto swoisty przewodnik, który pozwoli ci podczas ziemskiego życia zrozumieć, co przeżyjesz, kiedy umrze twoje ciało. Jak się przekonasz, informacje te okażą się wielce użyteczne zarówno w chwili śmierci, jak i później. Książka ta jest mapą, która ma cię bezpiecznie przeprowadzić przez próg śmierci do innego świata. Jak każda mapa, pokazując okolice miłe i niemiłe może cię poprowadzić, dokąd zechcesz. To ty wybierasz cel podróży. Niektórzy ludzie prowadzą życie motywowane strachem, inni złością, chciwością lub miłością. Każdy z nich stanie kiedyś na rozdrożu i każdy wybierze inny szlak. Jednak ponieważ ty przestudiujesz najpierw mapę, będziesz wiedział, czego oczekiwać po drugiej stronie.

"Obyśmy zatem przyjęli życie i śmierć lepiej przygotowani, z namysłem i odpowiedzialnością - i - dlaczego nie? - z ochotą na wędrówkę po oczekujących nas innych światach".
Joseph Chilton Pearce

[Ravi, 1996]