Dodany: 04.11.2004 19:36|Autor: mafiaOpiekun BiblioNETki

bez tytułu

"Opowieść wigilijna" to niezwykła opowieść. Jest magiczna tak jak święta Bożego Narodzenia.

Główny bohater opowieści - Scrooge - jest strasznym samotnikiem, nie lubi ludzi, świąt, całego świata. Mieszka w ciemnym mieszkaniu. Pewnego wieczora odwiedza go współpracownik Marley, a konkretnie duch współpracownika Marleya, i zapowiada wizytę trzech duchów: ducha przeszłości, ducha teraźniejszości i ducha przyszłości. Gdy duchy zjawiają się, oczywiście po kolei, ukazują Scrooge'owi rzeczywistość wokół niego. Dzięki nim nasz bohater dostrzega świat wokół siebie, dostrzega rodzinę, z którą nie utrzymywał wcześniej kontaktów, piękno Bożego Narodzenia. Zmienia się nie do poznania, staje się innym człowiekiem, zaczyna inaczej traktować ludzi. Wszyscy, którzy go znają, nie poznają go.

Co w tej opowieści jest niezwykłego? To, jak człowiek może się zmienić. Jest to piękne, wzruszające opowiadanie. Każdy może powiedzieć, że jest to wyidealizowana historia, ale takie historie na pewno są wszystkim potrzebne.