Dodany: 19.04.2008 11:36|Autor:

Książka: Kot, który czytał wspak
Braun Lilian Jackson
Notę wprowadził(a): dejanira

"Kot który..." 30-tomowa seria klasycznych kryminałów autorstwa Lilian Jackson Braun.

Fascynująca lektura dla miłośników detektywistycznych zagadek, a także dla tych, którzy potrafią docenić głębokie studium kociej psychologii, tropem przestępcy podąża bowiem nie tylko Qwilleran, lecz także (a może przede wszystkim?) niezwykły kot syjamski Kao K'o-Kung (dla przyjaciół Koko).

Połączenie tych dwóch nieprzeciętnych osobowości, intelektu dziennikarza i intuicji Koko sprawia, że zbrodniarz nie ma szans... Obu nieustraszonym detektywom dzielnie kibicuje urocza kotka Yum Yum.

Czy tajemnice ponurych zbrodni rozwiązuje kot, posługując się kocim szóstym, a może i szesnastym zmysłem? Czy może wykrycie sprawców jest wyłączną zasługą błyskotliwego i dociekliwego dziennikarza Jima Qwillerana?

[Elipsa, 2008]

Użytkownik: Astral 20.04.2008 13:43 napisał(a):
Odpowiedź na: "Kot który..." 30-tomowa ... | dejanira
Wydawca na IV stronie okładki pisze jeszcze:
"Kot, który... to cykl 30 kryminałów, które od lat cieszą się niezwykłym powodzeniem na całym świecie, osiągając w wielu krajach milionowe nakłady. JUŻ W POLSCE!"
Po pierwsze, te liczby wcale mi nie muszą imponować, przeczytałem kiedyś tę książkę i nie miałej specjalnie ochoty na następne. Zwrot "Już w Polsce" śmieszy i tumani, bo po 40 latach to nie ma się czym chwalić, że JUŻ, nie mówiąc już o tym, że wydawca nie wie [a wiedzieć takie rzeczy należy do obowiązków wydawcy, nie mówiąc już o tym, że na takiej niewiedzy można się przejechać... patrz: Werber w wyd. Sonia Draga] albo wie i świadomie wprowadza w błąd - że niniejsza ksiązka jest tylko nowym przekładem!!!

Jeśli ktoś lubi kryminały z kotami, polecam (znającym języki obce!) cykl przeuroczych kryminałów Carole Nelson Douglas, których bohaterem jest inteligentny koci detektyw Midnight Louie.