Dodany: 02.11.2004 16:40|Autor:

Dlaczego czujemy to, co czujemy, i dlaczego robimy to, co robimy? Jeśli nurtuje cię to pytanie, poszukaj odpowiedzi wraz z profesorem Johnem J. Mediną, biologiem molekularnym i specjalistą od bioinżynierii.

"Genetyczne piekło" to fascynująca opowieść o tym, jak współczesna biologia próbuje w nowym języku odpowiedzieć na pytania, które od wieków zadawała filozofia, religia i literatura - dlaczego jesteśmy tacy, jacy jesteśmy?, jak wiele z tego, czym jesteśmy, określa nasza "natura"?

Z "Boską komedią" Dantego jako porządkującą ramą wykładu, "Genetyczne piekło" wyjaśnia każdy z siedmiu grzechów głównych w terminologii najnowszej wiedzy o genach i o funkcjonowaniu mózgu - średniowieczne metafory i literackie przenośnie, uzupełnione o liczne ilustracje i wykresy, pozwalają przybliżyć czytelnikowi złożone kwestie biologii molekularnej. Dlatego książka, choć jest to praca uznanego naukowca, nie jest przeznaczona wyłącznie dla specjalistów, ale dla wszystkich - humanistów, literaturoznawców, lekarzy, ludzi biznesu, rodziców i dla każdego, kto chce wiedzieć, jakie są biologiczne podstawy mechanizmów zachowania.

[W.A.B., 2003]